350-400TL konuşmak ve oyun oynamak için kulaklık önerisi

cmsngrtkn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Oyun Geliştiricisi
Arkadaşlar 1 sene idare edecek, arkadaşlarla konuşmak ve oyun oynamak için (pek Online oyun oynamam ama arada CS girerim). Böyle bir kulaklık var mıdır? Aklımda JD 710 ve JD 711 var ama o kadar bir konularki almakla almamak arasında gidip geliyorum. Önerileriniz nelerdir?

Galax Sonar 02 önerebilirim, bu fiyat için alınabilecek modeller arasında. Başka bir konuda bana göre artı ve eksilerini sıralamıştım;
Tam 1 aydır kullanıyorum, bana göre + ve - leri şöyle;
+Ses seviyesi yüksek.
+Uzun örgü kablo ve kaliteli denebilecek plastiği/deri pedleri.
+Mikrofonu fiyatına göre çok iyi.
+Kendi ekolayzer programı var. (sitesinden yüklemen lazım)
+Hafif bir kulaklık çok uzun saatler kullanıyorum yine de başımı ağrıtmıyor.
+Kulaklarımı içine alıyor.
+Kapatılabilir aydınlatma, içinden çıkan kablo ile jack olabilmesi.
-7.1 özelliği başarılı değil, kapatıp kullanıyorum daha iyi ses kasılıyor
-Bendeki üründe kablo üzerindeki ses seviyesini %100 yapınca sol kulaklıktan az ses gelmeye başlıyor ama %99 a getirirsem normal çalışıyor. Ya benim üründe bi temassızlık var yada kronik bir sorun.
Birde kişisel tercih olarak deri yerine bez olmasını tercih ederdim. genel olarak deri pederin terletme sorunu var, ama daha iyi yalıtım yaptığı da aşikar.
Edit: Tekrar fiyatına baktımda daha 1 ay önce ben aldığımda Teknobiyotik'te 300 tl civarıydı, şu an 409 tl olmuş. diğer sitelerde daha da uçmuş :/

Galax sonar 02 önerebilirim, bu fiyat için alınabilecek modeller arasında. Başka bir konuda bana göre artı ve eksilerini sıralamıştım;

Edit: Tekrar fiyatına baktımda daha 1 ay önce ben aldığımda Teknobiyotik'te 300 TL civarıydı, şu an 409 TL olmuş. Diğer sitelerde daha da uçmuş :/

Çok haklısınız hocam, 1-1.5 ay önce Gamenote H2016 alacaktım 300 küsur liraya. Fakat almayıp biraz e*şeklik ettim, şu anda da cezasını çekiyorum.

Galax sonar 02 önerebilirim, bu fiyat için alınabilecek modeller arasında. Başka bir konuda bana göre artı ve eksilerini sıralamıştım;

Edit: Tekrar fiyatına baktımda daha 1 ay önce ben aldığımda Teknobiyotik'te 300 TL civarıydı, şu an 409 TL olmuş. Diğer sitelerde daha da uçmuş :/

Hocam peki 410TL verilir mi bu kulaklığa?

Son düzenleme:
Çok haklısınız hocam, 1-1.5 ay önce Gamenote H2016 alacaktım 300 küsur liraya. Fakat almayıp biraz e*şeklik ettim, şu anda da cezasını çekiyorum.

Şu an piyasaya baktığımda 1/1.5 ay öncesine göre her şeyin fiyatının arttığını görüyorum, o yüzden bu fiyata alınabilir. 2 Kulaklık daha yazacaktım ama maalesef şu anki fiyatları ile bütçeni aşıyor. Bu modelleri kendim kullanmadım yorumlardan biliyorum. Kulaklık baktığım zamanlar listemde en üst sıradaydılar.
•XPG Precog S
•GameNote H2002D
Mikrofon ile pek işin yoksa yada ayrı bir mikrofon kullanıyorsan XPG Precog S öneririm pedleri bez ve çıkarılabiliyor. N11 de 466TL şu an.
Örgü kablo önemli değil ve fiyatı arttırabilirim dersen GameNote H2002D da olabilir yine ha birde gördüğüm kadarıyla mikrofonu Galax kadar iyi değil ama XPG den iyi.
Ben olsam yine Galax alırdım, yine de almadan önce Youtube'dan inceleme videolarına bakmanı öneririm.

450₺ gibi bir fiyata çıkacak.

Mikrofon olarak gayet iyi, ses kalitesi olarak parasına göre gayet iyi, konfor olarak idare eder bir ürün yani alınabilecek en mantıklı olan ürünlerden biri.

Precog s abisine göre çok düşük kalıyor ya. Benim 17-18 senelik A4Tech kameralı mikrofonum daha iyi ses iletiyor.

Üstte stereo ile daha iyi ses kasıldığını yazmışsınız ki normal 7.1 pazarlama taktiği düz stereo ile çok daha iyi ses kasabilirsiniz. 7.1 ne için açılır müzik falan dinlerken biraz daha derinlik katmak isterseniz falan güzel oluyor işte basslar biraz artıyor vs.

Mikrofon olarak gayet iyi, ses kalitesi olarak parasına göre gayet iyi, konfor olarak idare eder bir ürün yani alınabilecek en mantıklı olan ürünlerden biri.

Precog s abisine göre çok düşük kalıyor ya. Benim 17-18 senelik A4Tech kameralı mikrofonum daha iyi ses iletiyor.

Üstte stereo ile daha iyi ses kasıldığını yazmışsınız ki normal 7.1 pazarlama taktiği düz stereo ile çok daha iyi ses kasabilirsiniz. 7.1 ne için açılır müzik falan dinlerken biraz daha derinlik katmak isterseniz falan güzel oluyor işte basslar biraz artıyor vs.
Evet malesef öyle, artık sanal 7.1 olan hiç bir kulaklığa güvenmiyorum. Giriş seviyesi bir kulaklık alınacaksa iyi bir stereo kulaklık almak çok daha iyi bir sonuç veriyor.

Galax alırsanız güncel ekolayzer ayarlarım böyle . Bu haliyle ses çok daha iyi geldi bana.

Dosya Ekleri

• 1678872371942.png
    1678872371942.png
    239,1 KB · Görüntüleme: 13
Evet maalesef öyle, artık sanal 7.1 olan hiçbir kulaklığa güvenmiyorum. Giriş seviyesi bir kulaklık alınacaksa iyi bir stereo kulaklık almak çok daha iyi bir sonuç veriyor.

Galax alırsanız güncel ekolayzer ayarlarım böyle. Bu haliyle ses çok daha iyi geldi bana.

Hepinize çok teşekkürler hocam, 410+kargo ücreti = 450TL gibi bir fiyata mal oldu Galax sonar 02. cidden şu kulaklığa 450TL vermek benim içimden bir parça kopardı. Yarın gelince sizin ekolayzer ayarınızı deneyeceğim.

Geri
Yukarı