350 TL Modem tavsiyesi

rascoln06

Centipat
Merhaba arkadaşlar modem almayı düşünüyorun şu an ADSL kullanıyorum 1 sene sonra fibere geçme ihtimalim olduğu içinde hem ADSL destekleyen hem de VDSL fiber destekleyen bir modem almak istiyorum ayrıca Dual band olmalı 2.4GHz ve 5 GHz olarak kullanmalıyım. Büyük ihtimalle Vodafone fibere geçeceğim aşağıda ki modemler Vodafone fiber ile sağlıklı şekilde çalışır mı? Bazı arkadaşlarda fiber için modem arasına bir kutu dönüştürücü dahaalınmadır deniyor bu doğrumu bu aşağıda ki modemler içinde arada dönüştürü almam gerekiyor mu? Bilgilendirir ve yardımcı olursanız sevinirim.

Fiber modem size birşey kazandırmaz. Türk Telekom zaten size zorunlu olarak 15 TL gibi bir ücrete modem verecek. Ondan dolayı sadece ADSL almanız doğru olur.

ADSL Modem Fiber Net destekler, fakat VDSL Modem Hiper Net aldığında işe yarar. Zaten hangi internet sağlayıcı firmaya geçiş yapsan da sana modem kiralamak zorunda, o yüzden rahat olun.

ZyXEL'in bu modeli çok iyi hocam okuduğum ve araştırdığım kadarıyla. Ben ZyXEL tercih ederdim.

Fiber modem size bir şey kazandırmaz. Türk Telekom zaten size zorunlu olarak 15 TL gibi bir ücrete modem verecek. Ondan dolayı sadece ADSL almanız doğru olur.

Türk Telekom değil de büyük ihtimal Vodafone fibere geçeceğim Vodafone ben modem istemiyorum deme şansım yok mu yani?
ADSL modem fiber net destekler, fakat VDSL modem hiper net aldığında işe yarar. Zaten hangi internet sağlayıcı firmaya geçiş yapsan da sana modem kiralamak zorunda, o yüzden rahat olun.

ADSL modem sadece ADSL destekler yazıyor hocam her yerde neredeyse VDSL'de fiber destekler deniyor yanlış mı biliyorum biraz aydınlatıcı bilgilendirirseniz sevinirim örnek olarak ADSL modem de ben Vodafone fiberi kullanabilir miyim mesela.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı