350 TL PC yükseltme önerisi

Typer31

Hectopat
350 TL’ye 2. el düzgün bir sistem toplayabilir misiniz? AliExpress’ten falan. Ekran kartı elimde var fakat oyunlar için yeter mi bilmiyorum.

6 GB RAM ( DDR2 2x3 )

Anakart var fakat işlemci çıkmıyor üzerinden. Sanırım kaynak makinesi ile yapıştırılmış :).

Bende olan parçalar:
250 Watt veya 200 Watt PSU (Bilmiyorum yazmıyor üstünde etiketi falan var ama.)
2 GB DDR2 800 MHz RAM
1 GB ATI RADEON HD 5450 Ekran kartı

Elimde parçaları birleştirecek kasa yok.
Şu oyunları düşük ayarda açsa yeter.
ETS 2
CS:GO En düşük ayarlar 1024x768
Bütçe arttırma söz konusu değil.

Güç kaynağının etiketinin fotoğrafını atar mısınız? Ayrıca anakart modeli belirtin. Şuan ki ekran kartınızla ETS ve CSGO düşük ayarlarda oynamanız mümkün fakat diğer oyunlarda yetersiz kalacaktır

Öncelikle Anakartını belirtmen gerek.. O'na göre bir CPU önereceğim sana.
Elimdeki anakart çöp yani işlemci soğutucusu anakartın üstünden çıkmıyor her türlü denedim tornavida kerpete "Çekiç" ama çıkmıyor anakarttan. Ucuz bir anakart alıcam çinden. ucuz
Güç kaynağının etiketinin fotoğrafını atar mısınız? Ayrıca anakart modeli belirtin. Şuan ki ekran kartınızla ETS ve CSGO düşük ayarlarda oynamanız mümkün fakat diğer oyunlarda yetersiz kalacaktır
Zaten 2 GB Ram ile bu ekran kartıyla oyunu açmıştım 10 -20 FPS arası ramide yükseltip 8 GB DDR2 gibisinden. Anakart olarak ne alayım bilmiyorum sizin aklınızda anakart ve işlemci varmı ?
Eğer olmazsa ekran kartını aliexpressten alacağım Ekran Kartı.
Eski anakartımın modeli : Gigabyte GA 945 PL-S3 ama bunu kullanmak ne kadar fayda eder zaten çıkmıyor işlemci soğutucusu. Ayriyetten 500 TL ye kadar çıkarabilirim. Tek intel olması şart değil parçalar uyumlu olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 Ram slotlu 775p sağlam anakartların fiyatları çok yüksek.
İkinci el uygun fiyata bir kaç cihaz bulunabilir.
İşlemci fanını kaldırmaya çalışmadan ,sağ-sol yaparak çıkartmaya çalışın büyük ihtimalle çıkacaktır.

500TL'ye çıkarırsanız eğer yapıcağın upgrade şöyle;
+ Ek olarak da ileride " GTX 750ti 2GB GDDR5 128Bit " bu ekran kartını alarak PUBG bile oynayabilirsiniz.. ( 300 TL )
Rame tıkladım ilk fotoğrafta sopa gibi uzun ama alttaki fotoğrafta normal ram boyutunda uyuşmazlık söz konusu olurmu? ve İşlemci LGA 775 pin soket türünü destekliyor ama anakart LGA 771 destekliyor galiba Bunun için Çevirici/Dönüştürücü gerekmezmi. Anakartın üretici şirketine bakıyorum Supported Windows 7/Vista/XP yazıyor windows 10 yüklenemezmi. Ayrıca anakartın boyutu Micro ATX Ucuz 300 - 350 Watt arası Kasa önerirmisiniz Max 135 TL bütçem ayriyetten ucuz HDD önerirmisiniz 600 TL ye çıkabilir bütçem.
Birde X5450 ile E5450 nin farkı nedir ?

Rame tıkladım ilk fotoğrafta sopa gibi uzun ama alttaki fotoğrafta normal ram boyutunda uyuşmazlık söz konusu olurmu? ve İşlemci LGA 775 pin soket türünü destekliyor ama anakart LGA 771 destekliyor galiba Bunun için Çevirici/Dönüştürücü gerekmezmi. Anakartın üretici şirketine bakıyorum Supported Windows 7/Vista/XP yazıyor windows 10 yüklenemezmi. Ayrıca anakartın boyutu Micro ATX Ucuz 300 - 350 Watt arası Kasa önerirmisiniz Max 135 TL bütçem ayriyetten ucuz HDD önerirmisiniz 600 TL ye çıkabilir bütçem.
Birde X5450 ile E5450 nin farkı nedir ?
Şu an telefondan yazıyorum PC'nin başına geçince size bir sistem toplamayı deneyeceğim.

Şu an telefondan yazıyorum PC'nin başına geçince size bir sistem toplamayı deneyeceğim.
Teşekkür ederim. Birde benim eski Laptop'umun Harddiskini takabilirmiyim normal bilgisayar kasasına? Aklımda Kasa olarak şu var
Everest 269K Peak-300W Siyah Mesh Metal Panel Kasa
300 Watt dahili PSU'su var kendi 200 Watt lık psu'mu kullanacaktım fakat o PSU ölü denilebilir en az 30 kere fişten çekilerek kapatıldı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı