350 TL Ryzen 3500 X için soğutucu önerisi

Hocam baktım dediğiniz soğutucuya, 400-600 lira arası bir fiyatı var..Çok pahalı fikrimce. O paraya Corsair H45 gibi bir sıvı soğutucu almak daha mantıklı olmaz mı ? Sıvı soğutucuların performansı daha iyi oluyor diye biliyorum. Soğutucular hakkında çok detaylı bilgiye sahip değilim.

@dafry Hocam bu 3500 işlemcisi nasıldır kişisel şahsi yorumunuz nedir ? İtopya'dan DA Sistem 3 ile birlikte aldım. 3600 kalmamıştı stokta. daha iyi olduğunu okumuştum. İleride Geçebilirim 3600'e ama şuan 3500 de de bir eksiklik hissetmedim ne yalan söyleyeyim. Oyunlarda performans olarak yeterli geldi bana.

Çok ısınmadığını mı düşünüyorsunuz ? Günlük kullanımda 40-50 derece arası gidip geliyor..Oyunlarda ise bayağı 70-85 arası gördüm.
Ben aldığımda uygulama indirimi vardı. Hepsiburada uygulamasından aldım ve bana 400 TL olarak geldi. Şuan Dolar kuru çok uçtuğu için fiyatları maalesef pahalı ben ilk almaya karar verdiğimde 300 TL fiyatı vardı. 1 hafta bekledim ve ne yazık ki dolar kuru yüzünden 400 TL olarak aldım. Tabi sıvı soğutma da tercih edilir hatta daha iyidir lakin benim kasamda yer kalmamıştı sıvı soğutma için bu yüzden almadım sıvı soğutma. Ayrıca Arctic Freezer Duo gerçekten iyi bir kule soğutucudur yine de son karar sizindir...

Yeni konular

Geri
Yukarı