350 TL SSD önerisi

Hocam Gigabyte modelini düşünüyorum, nasıldır?

Apacer daha iyi gibi duruyor.

Bir şey buldum.
Genelde bu bütçeye önerdiğimiz CS900'ün fiyatları fırlamış. Onunla özellikleri yakın bir disk buldum, üzeceğini düşünmüyorum fakat bu bütçedeki disklerin hepsinde bir sorun var maalesef. Mesela bu diskin kontrolcüsü kendi Firmware'sini silebiliyor. CS900, AS350 ve Gigabyte'da da aynı sorun var.

Ben olsam az daha verip Gigabyte olanı alırdım. Aslında üç disk de neredeyse aynı disk fakat bunu kullananı fazla görmedim elimizde bilgi fazla yok.

Bu diskler kovalanabilir.

Hocam bence arkadaş Apacer alsa daha mantıklı. Gigabyte'tan daha iyiymiş daha ucuzmuş ve daha performanslı olduğu gösteriyor:

Apacer daha iyi gibi duruyor.

Ultra sallama bir site, çok alakasız yerlerden karşılaştırmış.
SSD alan zaten IOPS hızı artsın diye alıyor, onun dışında kimsenin hızla işi yok, IOPS değeriyle de çok işi yok. Sadece HDDden hızlı olsun diye alıyor herkes.
Kararımı değiştirdim kim daha çok GB ömrü veriyorsa üç diskten onu alın :D

Ultra sallama bir site, çok alakasız yerlerden karşılaştırmış.
SSD alan zaten IOPS hızı artsın diye alıyor, onun dışında kimsenin hızla işi yok, IOPS değeriyle de çok işi yok. Sadece HDDden hızlı olsun diye alıyor herkes.
Kararımı değiştirdim kim daha çok GB ömrü veriyorsa üç diskten onu alın :D

Ben de fark ettim Rusça olmasından :D. Gigabyte 200TB ömür Apacer ise (saat olarak buldum) 1.5 milyon saat ömür veriyormuş. Arkadaş hangisini isterse.

Ben de fark ettim Rusça olmasından :D. Gigabyte 200TB ömür Apacer ise (saat olarak buldum) 1.5 milyon saat ömür veriyormuş. Arkadaş hangisini isterse.
Hepsi aynı disk, öyle büyük bir farkları yok, kullanabilecekleri en ucuz eh işte materyaller + piyasadaki en kötü 2. kontrolcü. Diskler fena değil de olay böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı