350 TL'ye E5700 Sisteme Ekran Kartı Önerisi

Black Gate

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba,

Mevcut parçaları yazayım;

• ATI Radeon HD4650 GDDR3 2GB Ekran Kartı
  • Intel Pentium 4 Dual Core E5700 3.00GHz İşlemci
  • 2X2 4GB Kingston 800MHz Ram
  • ECS G41T-M7 Anakart

Bu sisteme 350 TL'yi geçmeyecek ve darboğaz yapmayacak bir ekran kartı önerebilir misiniz ? Şimdiden teşekkürler.

Edit : Şu an Nagas Z230 230W PSU'ya sahibim ve ısınma, restart ve donma tarzı sorunlar yaşamadım. Radeon 4650 55watt güç kullanıyor. Yeni alacağım ekran kartı 55watt'dan az güç tüketirse PSU'yu değiştirmeme gerek kalır mı ? Az güç tüketirse donma, performans tarzı sorunlar yaşar mıyım ?(PSU'yu değiştirmezsem.)

Edit(2) : Öyle ahım şahım bir görüntü kaliteside beklemiyorum. Kullanacağım çözünürlük 1024x768. Piyasadaki oyunları low-med Vsync-Aa kapalı 30+ FPS alarak oynamak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 240 veya Zotac GT 730 alabilirsin bende iki karttan birisini almayı düşünüyorum. Benim de işlemcim E5700, Mortal kombat X, GTA 5 kesinlikle açar. Low ayarlarda tabi.. Ekran kartının fiyatı bütçenede uygun 200 TL bnde almayı düşünüyorum.

R7 240 veya zotac GT 730 alabilirsin bende iki karttan birisini almayı düşünüyorum benimde işlemcim e5700, mortal kombat x
GTA 5 kesinlikle açar low ayarlarda tabi.. ekran kartının fiyatı bütçenede uygun 200 TL bnde almayı düşünüyorum.

30 FPS altına düşmez.

GT 740 65 watt tüketiyormuş. Benim önerim de GT 740'tır. Güç kaynağı belki yeter belki yetmez ama büyük ihtimal yeter yani (şu anki ekran karıtnın 55 Watt tükettiğini varsayarak söylüyorum). Bi dene istersen. Yetmezse kendini kapatır zaten PC ama bir bilgisayarcıya götür ondan garanti iste yani adam riski alıp takarsa sorumlu o olsun.

Benimde e 5700 sistemim vardı upgrade ettim 1000 tl bütçe ayırarak bir dostumla. 3 kişi beraber almıştık e5700 pclerimizi. :D 3. kişide upgrade edecek ama onun bütçesi 1000 tl kadar değil. En fazla 350 tl verebilir benim merak ettiğim bir konu var. Pclerimiz de g31 ıch7 ana kart, 4 gb 800 mhz ram, e 5700 işlemci, 300 watt bir psu vardı. şimdi bu sistemin kaldıracağı en yüksek ekran kartı hangisi olur ? gt 740, r7 260x, r7 360, gtx 750 bu kartlardan hangisini kaldırabilir bu pc en fazla ? @Recep Baltaş

R7 240, 250 hariç bu güç kaynağı başka AMD kart kaldırmaz. Nvidia GT serisi ve GTX 750, Ti bakabilirsin. Darboğaz GTX serilerinde kesin olur ama oyundan oyuna fark eder. En azından işlemcinin sınırına göre tam performans alırsınız, arada ki darboğaz farkı kalır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı