Dilci yazılıma nereden başlamalı?

Fatih ALEMDAR

Hectopat
Yazılım öğrenmek istiyorum, şimdilik ana hedefim yazılımcı olmak değil ama bilgisayara ve kodlamaya çok hevesliyim. 6-7 yaşlarından beri bilgisayarın içindeyim. Dilciyim matematiğim kötü, nereden başlayabilirim? Ne yapmamı önerirsiniz?

Yazılım öğrenmek istiyorum, şimdilik ana hedefim yazılımcı olmak değil ama bilgisayara ve kodlamaya çok hevesliyim. 6-7 yaşlarından beri bilgisayarın içindeyim. Dilciyim matematiğim kötü, nereden başlayabilirim? Ne yapmamı önerirsiniz?

Kesinlikle bu videodan başla
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Python'ya da oyun yapmak istiyorsan C#
C# ile bu tarz oyunlar yapabilirsin:
ss_c9c2df013e1c2d1b97f2c5cce57c22c24efd5178.600x338 (1).jpg

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bunu hiç izlemeyerek daha fazla Python öğrenmiş olursunuz.

Saçma sapan şeyler önermeyin yeni başlamış birisi bu videodan hiçbir şey anlamaz. Eğer dilci iseniz Python'dan başlamanızı tavsiye ederim. Kendinize dilci dediğinize göre yazım imla kurallarına da dikkat ettiğinizi düşünüyorum. Python'da da noktalama işaretlerine çok dikkat etmek gerekir. En ufak bir noktalama hatası kodunuzun hata vermesine sebep olabiliyor bazen. Hem üstelik biz insanların konuştuğu dile en yakın kodlama dillerinden birinin de Python olduğu söylenir. İngilizce biliyorsanız daha kolay öğrenirsiniz. Takıldığınız yerler olursa bu forumda konu açabilirsiniz hemen hemen her hafta içi günleri buradayım, yardımcı olurum.

Python ile başla ingilizcen iyidir büyük ihtimal doküman okusan azacık GitHub'da projelere baksan dili anlarsın.

Geri
Yukarı