350 TL'ye HDD Önerisi

kavalende

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

B450 S2H anakartımda 500 GB'lık A2000 M.2 SSD kullanıyorum. Ancak oyunların boyutlarından dolayı yetmiyor. Yeni bir oyun aldığımda çok oynamadığım oyunları silmek zorunda kalıyorum ve sonrasında bir girip biraz zaman geçireyim diyeceğim oyunları tekrar indirmek durumunda kalıyorum.
Hazır ekim ayı indirimleri varken bir disk daha almayı planladım.

1 TB'lık bir HDD alıp online oynamadığım oyunları (ETS 2, Watch Dogs2, RDR2 vb.) bu HDD'de tutmayı planladım. Performans açısından M.2 SSD kadar hızlı açılmazlar bunu tahmin ediyorum. Ancak çok mu yavaş kalır ya da bu HDD'de tuttuğum oyunların FPS'leri düşük olur mu bu konuda bilgim yok. Ek olarak hangi HDD'yi almalıyım onu da bilemedim.

Bütçem 350-400 lira. Yardım ve önerilerinizi beklerim.

İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS olarak gram oynama olmaz, içiniz rahat olsun. Sadece oyunun açılması ve bazı yükleme ekranları uzun sürer o kadar. Adam gibi bir HDD alırsanız da drop yaşamazsınız.
WD Blue tavsiye edebilirim. Fiyatı bir tık yüksek olsa da Toshiba P300'de gayet iyidir.

Merhaba arkadaşlar,

B450 S2H anakartımda 500 GB'lık A2000 M.2 SSD kullanıyorum. Ancak oyunların boyutlarından dolayı yetmiyor. Yeni bir oyun aldığımda çok oynamadığım oyunları silmek zorunda kalıyorum ve sonrasında bir girip biraz zaman geçireyim diyeceğim oyunları tekrar indirmek durumunda kalıyorum.
Hazır ekim ayı indirimleri varken bir disk daha almayı planladım.

1 TB'lık bir HDD alıp Online oynamadığım oyunları (ETS 2, Watch Dogs2, RDR2 vb.) Bu HDD'de tutmayı planladım. Performans açısından M.2 SSD kadar hızlı açılmazlar bunu tahmin ediyorum. Ancak çok mu yavaş kalır ya da bu HDD'de tuttuğum oyunların FPS'leri düşük olur mu bu konuda bilgim yok. Ek olarak hangi HDD'yi almalıyım onu da bilemedim.

Bütçem 350-400 lira. Yardım ve önerilerinizi beklerim.

İyi forumlar.

Bunu önerebilirim fakat Windows'u HDD yerine SSD'ye kurmanız daha iyi olur oyunlarınızı HDD'ye kurup oynarsınız.

FPS olarak gram oynama olmaz, içiniz rahat olsun. Sadece oyunun açılması ve bazı yükleme ekranları uzun sürer o kadar. Adam gibi bir HDD alırsanız da drop yaşamazsınız.
WD Blue tavsiye edebilirim. Fiyatı bir tık yüksek olsa da Toshiba P300'de gayet iyidir.

Bunu önerebilirim fakat Windows'u HDD yerine SSD'ye kurmanız daha iyi olur oyunlarınızı HDD'ye kurup oynarsınız.

11.11 indirimlerini beklersen belki 400TL civarına 2TB P300 alabilirsin.

Yardımlarınız için teşekkürler, WD Blue şu anda 348'tlye düşmüş görünüyor. Bunu almayı planlıyorum. Windows ve Pubg, valorant gibi oyunları m2'ye, hikayeli veya offline oyunları hdd'ye kurucam. Ne alacağımı ve sorularımın cevaplarını aldım. Bundan sonrası fiyat takip etmek. Çok teşekkürler hepinize

Geri
Yukarı