350 TL'ye iPhone 5 alınır mı?

Xamazunga

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana, Turkey
Bir arkadaşımda iPhone 5 var. Geçenlerde dokunmatik arızası vardı telefonun 250 TL'ye satıyordu. Telefonun dokunduğun yeri değil çok saçma yerler açılıyordu. Bana 200 TL bir fiyata tamir edilebileceğini söyledi. Ben almaya yanaşmadım. Bugün ise telefon kendi kendine düzelmiş. Çok normal bir şekilde dokunmatiği çalışıyor. Bu sefer de 350 TL'ye sattığını söyledi. Sizce bu telefona bu para verilir mi? Sonradan bir dokunmatik arızası çıksa ve yapılması gerekse bile buna değer mi?

Telefonun diğer durumları:

- Ekranı birkaç kez değişmiş. Şu anki ekranı büyük ihtimal çakma ekran. Arkadaş çok kırmış ekranını.
- Telefonun suya düşmüşlüğü var fakat pirince sokarak kullanmaya devam etmiş.
- iPhone 5s değil, iPhone 5 olması ne kadar etkiler?

Sakın alma. Telefon resmen kimin elinde kalırım diye hayata tutunuyor. Ve 6 ay önce elimdeki s3 mini yi telefoncuya ben 300 e sattım. Bunun birde telefoncunun karını koyup satması var. Yani o telefondan bile aşağı durumdaysa bir ayağı çukurda demektir.

Bu mesajı konuyu hortlatmak için yazmıyorum, sadece yeni k0nu açmamak için yazıyorum.

Arkadaş şuan aynı telefonu bana 150 TL'ye veriyor. Ama bu kadar ucuza verme sebebi telefoncunun almak istememesi. Telefonun şuan ki durumu böyle,

IMG_20161010_131408.jpg

Herhangi bir parçası kayıp değil. Yani tuşu filan yerinden çıkmış ama hepsi duruyor. Benim amacım bu telefona çakma bir ekran sipariş edip kendim takmak. Ardından Samsung galaxy s6 edge alana kadar 3 ay boyunca kullanmak. Bu telefona tahmini olarak aldıktan sonra 150 TL daha masraf yapabilirim. Sizce satarken ne kadara satarım? Telefoncuya değil kendim satacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı