3500-3600 TL'ye kadar 144 Hz monitör önerisi

Herkese teşekkürler. ASUS'ta karar kıldım, ay sonu alınca tekrardan haber ederim. İyi geceler herkese.
Rica ederim hocam. Monitör hakkında yardım gerekirse etiket atmanız yeterli ve eğer isterseniz deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. İyi geceler diliyorum.

@P R O F O U N D Hocam tekrardan rahatsız ediyorum, şu model hakkında ne düşünüyorsunuz? Asus ile bunun arasında kaldım.

@P R O F O U N D Hocam tekrardan rahatsız ediyorum, şu model hakkında ne düşünüyorsunuz? Asus ile bunun arasında kaldım.
LG 24GN600-B türevi bir monitör. Bu daha iyi hocam. Tepkime süresi az, black uniformity ve kontrast değerleri yerinde. Güzel bir monitör.

LG 24GN600-B türevi bir monitör. Bu daha iyi hocam. Tepkime süresi az, Black uniformity ve kontrast değerleri yerinde. Güzel bir monitör.

Üstte attığım modeli aldım hocam. Nays ile 3250'ye geldi. Monitör gelince ölü piksel dışında nelere dikkat etmeliyim? Önerdiğiniz ayar var mı? Teşekkürler.

Üstte attığım modeli aldım hocam. Nays ile 3250'ye geldi. Monitör gelince ölü piksel dışında nelere dikkat etmeliyim? Önerdiğiniz ayar var mı? Teşekkürler.
Işık sızması ve ghosting testleri hocam.

Işık sızması testi:
Testteyken yani siyah ekrandayken fotoğraf atıp buraya gönderin hocam.

Ghosting testi:
Bu testi de şu videodaki gibi yapınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eğer arkadan siyah yada beyaz bulutumsu görüntü gelmiyorsa sıkıntı yoktur.

Işık sızması ve ghosting testleri hocam.

Işık sızması testi:
Testteyken yani siyah ekrandayken fotoğraf atıp buraya gönderin hocam.

Ghosting testi:
Bu testi de şu videodaki gibi yapınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler hocam, yarın kargo gelince halledeceğim.

IMG_20230425_155852.jpg
@P R O F O U N D , hocam kamerada böyle gözüküyor ama normal bakarken bir sorun yok. Ghosting yok, ölü piksel yok ama normal mi kamerada böyle olması?

Son düzenleme:
img_20230425_155852-jpg.jpg
@P R O F O U N D , hocam kamerada böyle gözüküyor ama normal bakarken bir sorun yok. Ghosting yok, ölü piksel yok ama normal mi kamerada böyle olması?
Her IPS monitörde IPS Glow olur fakat yüzdelik oranı önemli. Buradaki oran 1.7-1-8 civarı gözüküyor. 2'den yüksek olmadıkça sıkıntı yok ayrıca kameradan veya kullandığınız parlaklık ayarlardan kaynaklı olarak daha yüksek gözüküyor olabilir.

Ayrıyeten resimdeki gördüğünüz parlaklık bakış açınıza göre değişiyor mu? Değişmiyorsa ışık sızması vardır. Fotoğrafta belirtilerini göremedim ama yine de sorayım dedim.

Her IPS monitörde IPS glow olur fakat yüzdelik oranı önemli. Buradaki oran 1.7-1-8 civarı gözüküyor. 2'den yüksek olmadıkça sıkıntı yok ayrıca kameradan veya kullandığınız parlaklık ayarlardan kaynaklı olarak daha yüksek gözüküyor olabilir.

Ayrıyeten resimdeki gördüğünüz parlaklık bakış açınıza göre değişiyor mu? Değişmiyorsa ışık sızması vardır. Fotoğrafta belirtilerini göremedim ama yine de sorayım dedim.

Değişiyor hocam. Başka yapmam gereken bir ayar var mı?

Yok hocam renk ayarlarını kendi göz zevkinize göre ayarlayın. Deneyimlerinizi ve ürün hakkında düşüncelerinizi söylerseniz daha fazla yardım edebilirim.

Görüntü kalitesi çok iyi ancak tek takıldığım nokta şu: FIFA 23'te 120 FPS almama rağmen oyun hiç akıcı değildi. FreeSync ile alakası olabilir mi bunun?

Geri
Yukarı