3500-4000 ₺ değerinde, güncel oyunlar için PC toplama

MarksManWalking

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Merhabalar,

güncel oyunları konforlu bir şekilde oynamak için bilgisayar toplamak istiyorum. PUBG, GTA V gibi günümüz oyunlarından bahsediyorum. Benim fiyat aralığımda çok fazla seçenek olduğunu düşündüğüm için kararsız kaldım. Konforlu bir şekilde bu oyunu oynamak için hangi parçalara yönelmeliyim. Bir tane referans olsun diye ben toparladım birlikte düzenlersek çok sevinirim. Ayrıca 1080P bir monitör alacağım ancak bu fiyata dahil değil ekstra olarak öneride bulunursanız mutlu olurum.

Ekstra olarak SSD ve 8GB RAM satın alacağım. Ancak bütçemden dolayı daha sonraya erteledim bunları.

Ekran Kartı burada daha uygun olduğu için link bıraktım 1725₺

GALAX GeForce GTX 1060 OC 6GB Ekran Kartı 60NRH7DSL9OK - Nanokatalog
HepsiBurada.png

Eksik/Yanlış Bilgilendirme
Nvidia kullanacaksanız Intel toplayın. Daha kararlı çalışıyorlar. Üstelik forum Ryzen 1. nesillerdeki FPS düşüklüğü sorunu ile kaynıyor. 8100'lü bir sistem daha uygun olur.

Ryzen için düşük işlemci ve A320 anakart almak bence saçma oluyor. Ryzen aldımı en az 1500x 2600 2600x flan almak lazım altı ölü yatırım gibi geliyor.
Intel'e yönelmeni öneririm.
Düşük Ryzen işlemci alacam ilerde yükseltecem dersen anakartını daha sağlam almalısın.
1527543288691.png

Son düzenleme:
Ryzen için düşük işlemci ve A320 anakart almak bence saçma oluyor. Ryzen aldımı en az 1500x 2600 2600x flan almak lazım altı ölü yatırım gibi geliyor.
İntel e yönelmeni öneririm.
Düşük Ryzen işlemci alacam ilerde yükseltecem dersen anakartını daha sağlam almalısın
Eki Görüntüle 302072
Hocam Ryzen 1200 benim isteklerimi karşılamıyor mu? Bütçede küçük oynamalar benim için önemli çünkü.

Hocam Ryzen 1200 benim isteklerimi karşılamıyor mu? Bütçede küçük oynamalar benim için önemli çünkü.
Kısa vadede karşılar belki ama ben ileriye dönük olarakta düşünüyom. Ryzen 3 1200 ve A320 anakart alırsan 1 yıl sonra çöp olacak elden çıkarayım desen kimse almaz işlemci yükselteyim desen anakartın desteklemiyor üst sınıfları OC olmuyor flan hep sorun.
Ryzen 1200 alacaksan bile en kötüde olsa B350 bir anakartla almalısın ilerde işlemci değiştirmek istersen rahatlık olur.
Şuan senin bütçen ile i3 8100 sistem daha mantıklı olur gibime geliyor. GTX 1060 6 GB alıyon madem yanına o kalan bütçe ile inten daha ucuz ve performanslı olur. Ryzen sistem kurarsan anakart B350 olmalı RAM frekansı önemli 3200 Mhz olmalı flan hep bütçeni arttırır. İlerde eline para geçer İ3'ü satarsın i5 8400 8600 veya i7 8700 flan işlemciler alabilirsin.

O ekran kartı ön sipariş şu an ondan ucuz alırsan 30 güne yakın beklersin. Ayın 13'ünde aldım Gaming X 1050 Ti ve 27 Temmuz Cuma günü uçak İstanbul'a inecek hâlâ. 30 günden fazla beklemezsin ama bilgin olsun dedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı