3500-4000 TL Kasa Toplama

Umitcyka

Decapat
Herkese selamlar. Bilgisayar parçaları konusunda çok detaylı bilgim olmadığı için konu açmak istedim. Yaklaşık 3.500-4.000₺ civarı i7, ekran kartı 1050Ti veya üstü bir sistem toplanabilir mi? Oynadığım oyunlar DotA 2, PUBG. Oyun oynarken arkada OBS açık oluyor genelde, şu anki laptopun kaldırmıyor. Önerilerinize açığım, şimdiden teşekkürler.

Evet yeterli olur. Ancak bu işler için Ryzen 5 2600 çok daha iyi bir tercih. Yukarıda attığım sistemi toplayabilirsiniz. İşlemciyi Ryzen 5 2600 seçmeyi unutmayın.

Teşekkür
Evet yeterli olur. Ancak bu işler için Ryzen 5 2600 çok daha iyi bir tercih. Yukarıda attığım sistemi toplayabilirsiniz. İşlemciyi Ryzen 5 2600 seçmeyi unutmayın.
teşekkürler. Aklımda hep intel ve nvidia olunca amd ye yabancıyım bu konuda . Karşılaştırmak doğru olur mu bilmiyorum ama ekran kartı nvidia olsaydı hangi modeline denk gelirdi hemen hemen

Teşekkür

teşekkürler. Aklımda hep intel ve nvidia olunca amd ye yabancıyım bu konuda . Karşılaştırmak doğru olur mu bilmiyorum ama ekran kartı nvidia olsaydı hangi modeline denk gelirdi hemen hemen
Hocam boş yere en az 5000 6000tl vermek istiyorsanız, bize zaten danışmayın. Ama zaten arkadaşın tavsiye ettiği sistem Intel ve nvida sisteminin performansını 3'e katlar 5'e böler.

Teşekkür

GTX 1060 3 GB olabilir. Orta segmentte AMD Nvidia'ya göre çok daha başarılı. Eğer ekran kartı için bütçeniz 2000 TL üstündeyse Nvida'ya bakabilirsiniz. RX 570, 1050 Ti'a göre %30 daha iyi performans veriyor.

Hocam boş yere en az 5000 6000tl vermek istiyorsanız, bize zaten danışmayın. Ama zaten arkadaşın tavsiye ettiği sistem Intel ve nvida sisteminin performansını 3'e katlar 5'e böler.
Yani amacım daha fazla para vermek değil tabiki dediğim gibi bilmediğim için soruyorum
Denk olarak işlemci i5 8400 Intel, ekran kartı 1060 3gb ve 1060 6gb arası bir şey, 1060 6gb'ye daha yakın.
Peki bu sistemi i7 dengi bir sistemle kurmak istesem hangi işlemciyi seçmem gerekir acaba

Hocam bilmediyseniz lütfen araştırma yapın(bunu kötü olarak algılamayı.), İnsanlar geliyor ve bilmeden konuşuyorlar sonrada bildiklerini okuyorlar, biz sadece yazdığımız ile kalıyoruz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı