3500-4000 TL Monitör Dahil Sistem Toplama

Celalettin07

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir bilgisayar toplamak istiyorum malum oyun odaklı olacak. Genel olarak PUBG, Rainbow Six Siege, GTA V gibi oyunları oynarken FPS sorunu yaşamayacağım bir sistem toplayabilirseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkürler. (Monitör dahil.)

Son düzenleyen: Moderatör:
1080P monitör lazım. Bunlarında kalitelisi 600 TL'den aşağı bulmak zor. @AYSİO'nun yazdığı sistem gayet güzel. Tek sıkıntısı sistemde SSD yok onuda ilerleyen vakitlerde eklersiniz. Nanokatolog sitesi pek güvenilir değil diye biliyorum.

@AYSİO arkadaşın sistemi güzel fakat ekran kartının tek fanlı olması pek doğru olmamış. İstersen benim sistemi alabilirsin, çoğu bileşen @AYSİO arkadaşın bileşeniyle aynı ama birkaç tane fark var.

Ekran Kartı: Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB Ekran Kartı NE51060015J9D - Nanokatalog

İşlemci: Intel Core i3-8100 3.60 GHz LGA1151 İşlemci Fiyatı

RAM: Crucial Ballistix Elite 8GB (1x8GB) DDR4 2666Mhz CL16 RAM BLE8G4D26AFEA - Nanokatalog

Anakart: Gigabyte B360M D2V Intel B360 Soket 1151 DDR4

HDD: Toshiba P300 1TB 7200Rpm SATA 3.5'' (Bulk) HardDisk HDWD110UZSVA - Nanokatalog

SSD: ASU800SS-128GT-C A-Data Ultimate SU800 128GB Serial ATA III solid state drive - Nanokatalog

Kasa: Aerocool Aero500 3 Fanlı, Fan Kontrolcülü, USB 3.0 Pencereli Mavi Ledli Siyah ATX Bilgisayar Kasası (AE-AERO500)

PSU: FSP FSP500-60AHBC 500W AKTIF PFC 85+ POWERSUPLY

Monitör: BenQ GW2270H 21.5" 5ms (Analog+2xHDMI) Full HD VA Monitör Fiyatı

Toplam Fiyat: 4.281 TL

Ekran kartı, monitör, RAM ve SSD farklı o kadar. Panel olarak benim seçtiğim monitörün paneli daha iyi. Ekran kartı olarak ise benimkinde 2 tane fanı var. RAM olarak ise soğutmalı var. Ayrıca sisteme ek olarak SSD ekledim.

Geçen hafta Vatan'da olan indirime göre ayarlamıştım o sistemi, tabii şimdi fiyatları uçmuş. Monitörden kısmamak adına tek fanlı eklemiştim. Şimdi tek fanlıyı bile ucuza bulamıyoruz. Üstteki sistemi bütçen yetmezse SSD'yi çıkararak alabilirsin.

Sistem Vatan Bilgisayardan toplanırsa daha iyi olur.
Vatan Bilgisayar'dan toplanması çok zor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı