3500-4000 TL monitör dahil sistem toplama

Erosan45

Hectopat
Daha fazla  
Bir sistem toplamak istiyorum be bu sistemin genel amacı oyun olacak. Bu yüzden sizden yardım ve öneri istemek için yazıyorum. İlk zamanlarda 1080'li 10.000 TL'lik bir sistem düşünüyordum. Hatta Vatan'a gidip bizzat pazarlıkla falan 9.000 TL gibi rakamlara düşürdüm. Lakin aracımında modelini yükseltmek istediğim için çok daha uygun bir sistem toplamaya karar verdim. Öncelikle kullandığım laptopun kodu NP550P5C-S05TR.Ben bu makine ile yaklaşık 5 yılımı geçirdim. İyi kötü oyunları oynatıyordu lakin artık internette dahi gezinemez oldum. Şöyle bir sorum var sorumu mazur görün ama daha önce hiç 75 Hz veya 144 Hz bir monitörde oyun oynamadım ve hiç bir oyun amaçlı bir makina kullanmadım. Sizinde önerilerinizle toplayacağım makinede şu anki laptopumla kıyaslarsak nasıl bir performans farkı olur? Lütfen dediğim gibi mazur görün sorumu çünkü hiç kaliteli bir bilgisayar kullanmadım. Birde ekran kartını 1050 Ti mı almalıyım yoksa 1060 mı fiyat kıyaslayarak öneride bulunursanız çok sevinirim. Şimdiden çok sağ olun. Tekrardan esenlikler dilerim.

Vatan bilgisayardan toplamak istiyorum önerilerinizi o şekilde yaparsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
75hz ve 144hz arasında çok büyük bir gözle görünür fark yaşamazsın eğer 1080p monitör alacaksan 60hz al farketmez ama 1080 gibi bir ekran kartına en az 2K çözünürlük yakışır. 1060 1050ti'ya göre çok daha performanslı. İstersen sana burada hemen bir sistem toplayalım Vatan üzerinden ama Hepsiburada Sinerji gibi sitelerdeki indirimleri yakalayarak çok daha ucuza getire bilirsin. Benim zamanında 960 özel edition 3 fanlı modelini 800tl ye kapmam gibi :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı