3500-4000 TL Oyuncu Sistem Tavsiyesi

R9 390X de yazılımsal destek olarak nvdia dan hiç bir eksiği yok fazlası var. Bilmeyenler bakabilir:

Şu konuya bir açıklık getirmek istiyorum. Ne yazık ki zamanında AMD'nin adı çıkmış ve hala öyle devam ediyor. Bizim insanımız da kulaktan dolma bilgileri araştırmadan, kendisi tecrübe etmeden, kendisi iyi biliyormuş gibi aktarmaya devam ediyor. Bu da bilmeyen insanların yanlış yönlendirilmesine ve yanlış bir fikre sahip olmasına sebep oluyor.

Öncelikle, AMD tarafından bir program olup olmadığını söylemişsiniz, var. Hatta iki tane program var "AMD Radeon Ayarları" (nvdia ayarları gibi) ve "AMD Gaming Envolved" (Geforce Experience gibi) ve bunlar Türkçe ara yüze sahip. AMD Gaming Envolved Ekran kartınızı yeni sürümler ile güncel tutmanızı sağlıyor ki daha yeni 4 Şubat 2016' da stabil güncelleme gelmiş (R9 380x), isteyenler için daha sık yayımlanan beta güncellemelerde var . Pc nizdeki oyunları ve uygulamaları otomatik buluyor veya siz ekleyebiliyorsunuz bu sayede oyunlar için optimizasyon yapıyor. PlayTV ile kısayol tuşlarıyla oyun videolarını kaydedebilirsiniz, twitch ile yayın yapabilirsiniz ki bu özellik mikrofon ve kameranızı da destekler. Ve bu şekilde başkaları tarafından da kaydedilmiş oyun videolarını kütüphaneden izleyebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak kazandığınız puanlarla ödüller kısmından oyunlar hatta yeni ekran kartı bile alma olanağınız var. Diğer özellikleri de görsellerde gözüküyor.

AMD Radeon Ayarları'ndan ise Genel veya uygulama/oyunlara özel ekran kartı ayarları yapmak mümkün. Ekran kartının desteklediği; OpenGL üçlü ara belleğe alma, Shader Cache, Morfolojik Filtreleme vs. gibi optimizasyon teknolojilerini isteğe göre genelde veya uygulamaya özel ayarlayabiliyorsunuz. Hatta Profil Overdrive ile işi daha da ileriye götürüp GPU saati, Güç sınırı, Bellek hızı ve fan hızına her bir uygulama/oyun için ayrı ayrı optimizasyon yapabiliyorsunuz. Video, ekran, Eyefinity sekmelerinden yapacağınız ayarlar ile izleme deneyiminizi geliştirebiliyorsunuz.

Anlayacağınız artık AMD ekran kartlarında yazılım ve driver konusunda nvidia'nın gerisinde değil. Driver sürümleri ve uygulamaları sürekli güncelleniyor. Kendi uygulamaları kullanışlı, pratik, kullanıcı dostu bir arayüze ve Türkçe açıklamalara sahip. Bu da bir bilgi olarak kalsın insanlar yanlış fikir sahibi olmasın.

Eki Görüntüle 141315 Eki Görüntüle 141350 Eki Görüntüle 141335 Eki Görüntüle 141349 Eki Görüntüle 141359 Eki Görüntüle 141360 Eki Görüntüle 141321 Eki Görüntüle 141322 Eki Görüntüle 141323 Eki Görüntüle 141324 Eki Görüntüle 141325 Eki Görüntüle 141326 Eki Görüntüle 141327 Eki Görüntüle 141328

R9 390X, Gtx 980 le karşılaştırılan bir kart, gtx 970 den çok daha iyi, 970 ile belki 390 karşılaştırılabilir ki onda da 390 daha performanslı. Aynı paraya 3.5+0.5 gb vram gibi bir tasarım saçmalığı ve kronik CW sorunlu bir ekran kartı almak... bilemiyorum.
Ekran kartını ne için alıyorsun oyunda yüksek fps içinse karşılaştırmalı oyun videolarını izle kararını ver. Ama yok benim için fps önemli değil daha düşük fps olsun ama arka planda çalışan geforce experience tebrikler 5 optimizasyon teknolojisini de destekleyen süper bir ekran kartınız var diye sırtını sıvazlasın istiyorsan nvidia al.

R9 390X de yazılımsal destek olarak nvdia dan hiç bir eksiği yok fazlası var. Bilmeyenler bakabilir:

R9 390X, Gtx 980 le karşılaştırılan bir kart, gtx 970 den çok daha iyi, 970 ile belki 390 karşılaştırılabilir ki onda da 390 daha performanslı. Aynı paraya 3.5+0.5 gb vram gibi bir tasarım saçmalığı ve kronik CW sorunlu bir ekran kartı almak... bilemiyorum.
Ekran kartını ne için alıyorsun oyunda yüksek fps içinse karşılaştırmalı oyun videolarını izle kararını ver. Ama yok benim için fps önemli değil daha düşük fps olsun ama arka planda çalışan geforce experience tebrikler 5 optimizasyon teknolojisini de destekleyen süper bir ekran kartınız var diye sırtını sıvazlasın istiyorsan nvidia al.
Yani r9 350x mi alayim

Yani r9 350x mi alayim
Onu ben bilemem sen karar vermelisin ben bildiklerimi söyledim sadece. Sen iyi araştır kulaktan dolma bilgilerle bu çok ısınıyor, bu çok elektrik yakar, bunun yazılım desteği yok gibi mesnetsiz sallama şeyler yerine bilimsel, kanıtlanmış karşılaştırma videolarını izlemen daha faydalı olur. O zaman daha çok ısınıyor lafının 3 dereceden ibaret olduğunu, elektrik çok yakarın kaç lira olduğunu kanıtlarıyla görürsün. Ben olsam 4 bin tl lik bütçede r9 390x alırdım çünkü benim için performans ve ileriye dönük olması önemli. İşlemcide de kesinlikle intel 6. Nesil tavsiye ediyorum şu çekirdek teknolojisi ile amd den uzak durulmalı. İlerde belki durumlar değişebilir.

Onu ben bilemem sen karar vermelisin ben bildiklerimi söyledim sadece. Sen iyi araştır kulaktan dolma bilgilerle bu çok ısınıyor, bu çok elektrik yakar, bunun yazılım desteği yok gibi mesnetsiz sallama şeyler yerine bilimsel, kanıtlanmış karşılaştırma videolarını izlemen daha faydalı olur. O zaman daha çok ısınıyor lafının 3 dereceden ibaret olduğunu, elektrik çok yakarın kaç lira olduğunu kanıtlarıyla görürsün. Ben olsam 4 bin tl lik bütçede r9 390x alırdım çünkü benim için performans ve ileriye dönük olması önemli. İşlemcide de kesinlikle intel 6. Nesil tavsiye ediyorum şu çekirdek teknolojisi ile amd den uzak durulmalı. İlerde belki durumlar değişebilir.
Dostum ben AMD'nin yazılımsal desteği yok demedim Nvidia'nın yazılım desteğini seviyorum dedim yanlış anlaşılmasın. Bu arada konuda beni aydınlattığınız için teşekkürler. Fikirlerimi sorgulamama neden oldunuz.

Dostum ben AMD'nin yazılımsal desteği yok demedim Nvidia'nın yazılım desteğini seviyorum dedim yanlış anlaşılmasın. Bu arada konuda beni aydınlattığınız için teşekkürler. Fikirlerimi sorgulamama neden oldunuz.

Ben aslında size karşı cevap olarak yazmamıştım :) bir zamanlar benim de sahip olduğum yaygın bir yanlış düşünce var, ona istinaden dile getirmek istedim. Bir faydası olduysa ne mutlu bana

Yaz hocam bi tane i5 6600K bi tane MSI Z170A Gaming M5 ya da Pro bi tane Sapphire R9 390X bi de HyperX Fury 2.666MHz RAM, 8 ya da 16 GB. devamında da 650W 80+ bi PSU. geriye ne kaldı kasa falan onlar da kafana göre :LOL:

Skylake işlemcilerin unlocked olmayanlarına da oc yapılabiliyomuş 6600k yerine 6600 yapıp oc yapmak daha kârlı mı olur?

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar merhaba. Bir sistem toplamak istiyorum, bütçem 3500-4000 TL arasında. MSI sistem olursa iyi olur okuduklarıma göre GTX 960 pek tavsiye edilmiyor. Sistemde oynayacağım oyunlar şunlar;
  • -Arma 3
  • -Rust
  • -GTA 5
  • -Minecraft
Ve benzeri oyunlar.
Şimdiden teşekkür ediyorum.
Anakarta Msi neden istiyorsunuz ki? Diğer firmalar 3 yıl garanti verirken onlar 2 yıl garanti veriyor. Ayrıca anakart üzerinde kullanılan parçalar diğer firmalara göre daha kalitesizdir. Araştırırsanız detaylıca görebilirsiniz. Alternatif olarak şu sisteme bakabilirsiniz

Dosya Ekleri

• 4000e sistem.jpg
    4000e sistem.jpg
    30,3 KB · Görüntüleme: 88
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı