3500-4000 TL sistem toplama

Bamesa

Kilopat
Daha fazla  
3500-4000 TL civarında bütçem var. Sistem toplamayı düşünüyorum. (Monitör dahil değil.) Eylül ayı sistem önerisini gördüm fakat ben 250 GB SSD düşünmüyorum. SSD'ye sadece işletim sistemi kurmayı düşündüğüm için bana fazla geldi. Bu fiyatlar arasında sistem önerisinde bulunur musunuz?

Bir dizüstü bilgisayarım var satmayı düşünüyorum fakat arkadaşın birisi takas teklif etti. Dizüstü bilgisayarım Asus N Series N550JK.

Sistemi şu şekilde:
  • * I7-950 Processor
  • *Asus ROG STRIX GTX 1050 2GB OC 128bit GDDR5
  • *Asus Rampage III Extreme LGA1366
  • *Thermaltake Smartpower 80Plus Gold 650W
  • *Corsiar 3*8 24 GB RAM 1600MHz

Arkadaşın teklif ettiği sistem bu dizüstü bilgisayarımı değiştirmeyi düşündüğüm için bana teklif fena gelmedi. Olur da bunu kabul edersem değiştirmem gereken bileşenler nelerdir ya da ileride daha güçlü bir ekran kartı alırsam darboğaz söz konusu olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
sakın alma 1050 2gb günümüz oyunlarında iyide bazı oyunlarda sıkıntı çekersin sadece garantisi var diye pahalı biraz i7 - 950 ninde günümüz fiyatı en pahalı 700 tl anakartı iyi birşeymiş corsair markasıda dandik bir ram markasıdır güç kaynağıda fena değil bu pc en fazla 1.200 veya 2.000 tlye hatta en fazla 2.300 e toplanmış bir sistem almanı tavsiye etmem toplama kasayı satın alabilirsin veya tanınmış bir yere toplatabilirsin iyi günler..

Arkadaşın başlıktaki bütçeye bu sistemi öneriyorsa arkadaşlığını kesmeni tavsiye ederim. Bu bütçeye o sistem asla alınmaz toplama bilgisayar almalısın.

Alternatif. Bu sistemi vatandan topladım. Vatan dışında sinerji.gen.tr gibi yerlerden daha ucuza da sistemi toplayabilirsin.
upload_2017-9-28_0-22-4.png

@Tristan23 Bravo! Ne kadar güzel toplamışsın. Tam 4000'e denk. (y)
Teşekkür ederim. Ayrıca vatan bilgisayarda eğer insan evladı bir çalışana denk gelirseniz fiyat konusunda indirim talep ettirtmenizi de tabi tavsiye ederim. Bir yerlere mail atıyorlar 50-100 lira arası indirim oluyor olursa.

Arkadaşın başlıktaki bütçeye bu sistemi öneriyorsa arkadaşlığını kesmeni tavsiye ederim. Bu bütçeye o sistem asla alınmaz toplama bilgisayar almalısın.

Alternatif. Bu sistemi vatandan topladım. Vatan dışında sinerji.gen.tr gibi yerlerden daha ucuza da sistemi toplayabilirsin.
Eki Görüntüle 261131

Biraz yanlış anlaşılma olmuş. O fiyata bunu önermedi benim yazdığım dizüstü bilgisayarıma karşılık bunu önerdi. Bilgisayarımın ikinci el fiyatı 2000-2500 TL civarındaydı. Bende teklifi kabul ettim. 3500-4000 TL olmasa da 1500-2000 TL ekleyip yavaş yavaş sistemi yenileyeceğim işlemcisinden ekran kartına kadar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı