3500-4000 TL telefon önerisi

Bütçe
3500-4000
Reno 4 ile Realme 7 Pro arasında nasıl bir performans farkı var?
Reno 4 daha hafif, daha iyi bir kameraya sahip cihaz. Realme 7 Pro'da 65W hızlı şarj desteği, Reno 4'e göre daha güçlü bir işlemci ve mono hoparlörden daha iyi olan stereo hoparlör bulunmakta.

Dosya Ekleri

• 1614580392978.png
    1614580392978.png
    111,7 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Hocam A71 değil de M51 daha iyi Snapdragon 730G ve bataryası daha büyük 7.000 mAh.
Hocam m51 hem core sürümü hem de çok ağır ve kalın duruyor açıkçası o yüzden çok ilgimi çekmedi. Bu arada core sürümü üzer mi sonuçta özellikleri kısılmış bir biçimde geliyor.
@WoLeRm

Bence iPhone 7 alınabilir.
Hocam artık iphone 7 güncel bir cihaz değil :) Maalesef apple bütçemi aşıyor ama güzel cihazlar bence:)
O 1-2 yıl sonra kasma olayının Xiaomi cihazlarda olacağını düşünüyorum. Görünüş, hafiflik, kamera gibi değerlere önem veriyorsanız Oppo Reno 4, performans olarak ise Realme 7 Pro tavsiye ederim.
Telefondan çok oyun oynayan biri değilim. O yüzden aralarındaki performans farkını hissedeceğimi sanmıyorum.
Hocam A71 değil de M51 daha iyi Snapdragon 730G ve bataryası daha büyük 7.000 mAh.
Hocam a71 üzer mi yani m51 ile işlemci ve batarya dışında ne fark var.

Son düzenleme:
Hocam m51 hem core sürümü hem de çok ağır ve kalın duruyor açıkçası o yüzden çok ilgimi çekmedi. Bu arada core sürümü üzer mi sonuçta özellikleri kısılmış bir biçimde geliyor.

Hocam artık iphone 7 güncel bir cihaz değil :) Maalesef apple bütçemi aşıyor ama güzel cihazlar bence:)

Telefondan çok oyun oynayan biri değilim. O yüzden aralarındaki performans farkını hissedeceğimi sanmıyorum.

Benim tercihim Samsung Galaxy M51 olur ama kalın, ağır, taşıması zor bir cihaz. Böyle bir durum istemiyorsanız Oppo Reno 4 tavsiye ederim, kamera olarak M51'den daha iyi.

Reno 4 daha hafif, daha iyi bir kameraya sahip cihaz. Realme 7 Pro'da 65W hızlı şarj desteği, Reno 4'e göre daha güçlü bir işlemci ve mono hoparlörden daha iyi olan stereo hoparlör bulunmakta.
Hafif olunca iyi performanslı mı oluyor? 😂
Performansı nasıl daha iyi işlemcileri mi farklı yazılımları mı?

A71 üzer. M51 alın derim aralarından. Reno 4 de düşünülebilir.

Hafif olunca iyi performanslı mı oluyor? 😂
Performansı nasıl daha iyi işlemcileri mi farklı yazılımları mı?

A71 üzer. M51 alın derim aralarından. Reno 4 de düşünülebilir.
Hafif olunca daha performanslı olacağını kim söyledi? İşlemci konusunu başka bir telefon ile karıştırmış olabilirim, ikisinde de Snapdragon 720G bulunmakta.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1614585447030.png

Hem hızlı şarj desteği, hem batarya, hem AMOLED yerine Super AMOLED ekran kullanmakta olup daha iyi bir performans göstermekte, kamera tarafında ise Oppo Reno 4 veya Samsung Galaxy M51 tercih edilmeli.

Son düzenleme:
Hafif olunca daha performanslı olacağını kim söyledi? İşlemci konusunu başka bir telefon ile karıştırmış olabilirim, ikisinde de Snapdragon 720G bulunmakta.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 900904

Hem hızlı şarj desteği, hem batarya, hem AMOLED yerine Super AMOLED ekran kullanmakta olup daha iyi bir performans göstermekte, kamera tarafında ise Oppo Reno 4 veya Samsung Galaxy M51 tercih edilmeli.
1000 puan olunca PUBG'de 100 FPS fark ediyor yani.
Hala daha daha performanslı diyorsun da işlemcileri aynı performans farkı imkansız.

Arkadaşlar merhaba öncelikle. 3.5 4 bin civarı bir bütçem var. Aklıma ilk gelen telefonlar şunlar;
Realme 7 Pro.
Oppo reno 4
Samsung Galaxy A71

Realme hakkında 1 2 yıl sonra arayüzde kasmalar, donmalar, uygulamadan atmalar gibi sorunlar yaşanıyormuş. Yeni bir marka olduğu için yazılımına pek güvenemedim açıkçası. Samsung M51 ve POCO X3'e de baktım ama boyutları gerçekten büyük o yüzden onları düşünmüyorum. Hızlı şarj, en az 3 yıl kullanabileceğim ve beni üzmeyecek bir telefon önerebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Hocam Realme'nın yazılımı çok iyi ama neyse madem istemiyorsunuz.
Hocam mi 9T Pro'ya bakabilirsiniz.
Ama bence nereden okuduysanız onu bir aklınızdan çıkarın Realme 7 Pro tam istediğiniz cihaz yazılımı da çok iyi.

Geri
Yukarı