3500-4000 TL Vatan PC Toplama

Bütçe
3000-4000

Behzat Amir

Centipat
Arkadaşlar selamun aleyküm daha önce OEM'lerle ilgili konu açtım ama PSU'lar falan kafama yatmadı. Ailem internete sıcak bakmıyor. Vatan'dan bütçeme göre bir sistem toplayabilir miyiz? Ben bir şey denedim onunla ilgili yorumlarınızı beklerim, fiyat azaltılırsa veya eksiği varsa belirtin lütfen.
Not: Oynayacağım oyunlar pes20, Witcher 3, GTA 5 vb. (Orta ayar dahi yeterdir)

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-04-20-18-09-15-126.jpeg
    Screenshot_2020-04-20-18-09-15-126.jpeg
    107,6 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_20200420-180654.jpeg
    Screenshot_20200420-180654.jpeg
    265,3 KB · Görüntüleme: 46
1-Kasa kötü, Xigmatek marka kasa öneririm.
2-O kasada kesinlikle SSD olmalı. Aksi taktirde kasa kağnı gibi olur.
3-PSU çok pahalı, daha uygun PSU modellerine bakılmalı.
4-4000 TL gibi bir fiyata RX 570 sistem toplamak ağrıma gitmiyor değil.

1-Kral kasayı ucuz ve 4 fanlı diye aldım xigmatekler pahalı vs.
2-Ssd yi şimdilik düşünmüyorum
3-Psu corsair marka ömürlük bir şey olsun istedim o yüzden
4-Rx 570 çok sağlam ama hocam ya
Ne önerirsiniz var mı bir tavsiyeniz yoksa bu sistemi alsam iyi olur mu ?
O kasa kalmamış hocam şu kasa nasıl olur psusu 80+ bronz

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200420-202833.jpeg
    Screenshot_20200420-202833.jpeg
    208,9 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
1-Kral kasayı ucuz ve 4 fanlı diye aldım Xigmatek'ler pahalı vs.
2-SSD'yi şimdilik düşünmüyorum.
3-PSU Corsair marka ömürlük bir şey olsun istedim o yüzden.
4-RX 570 çok sağlam ama hocam ya.
Ne önerirsiniz var mı bir tavsiyeniz yoksa bu sistemi alsam iyi olur mu?

O kasa kalmamış hocam şu kasa nasıl olur PSU'su 80+ bronz.

Eğer bu sistemi alırsanız, kasada ısınma sorunu olur. Sistem yavaş açılır. Gigabyte GTX 1650 Super alabilirsiniz.

Her zaman söylediğim muhtemelen de tepki alacağım yorumumu yapayım. Zor şartlarda kazanılan parayı Vatan gibi bir firmada ziyan etmeyin. 3-4 gün önce ki KDV indirimine denk gelseydiniz bu yorumu yapmazdım fakat şu an durum bu değil. Burada tavsiye edilen bir çok firma var ailenizi Vatanın bu konuda doğru bir firma olmadığına ikna edin, bütçeniz zaten kısıtlı iyice öldürmeyin bütçenizi.

Her zaman söylediğim muhtemelen de tepki alacağım yorumumu yapayım. Zor şartlarda kazanılan parayı Vatan gibi bir firmada ziyan etmeyin. 3-4 gün önce ki KDV indirimine denk gelseydiniz bu yorumu yapmazdım fakat şu an durum bu değil. Burada tavsiye edilen bir çok firma var ailenizi Vatanın bu konuda doğru bir firma olmadığına ikna edin, bütçeniz zaten kısıtlı iyice öldürmeyin bütçenizi.
Kral kesinlikle haklısın ama napalım babam internete kesinlikle sıcak bakmıyor mecbur buradan alacağız o son attığım rampage kasanın 80+ bronze li psu su da var o rx570 le alsam onu nasıl olur pes 20 witcher 3 te falan hocam 3956 TL ye geldi ? Bir de vatandakiler de yardımcı olur mu

Kral kesinlikle haklısın ama napalım babam internete kesinlikle sıcak bakmıyor mecbur buradan alacağız o son attığım rampage kasanın 80+ bronze li psu su da var o rx570 le alsam onu nasıl olur pes 20 witcher 3 te falan hocam 3956 TL ye geldi ? Bir de vatandakiler de yardımcı olur mu
Şu an zaten mağazalar kapalı alamazsınız mağazadan. İnternette satıcı güvenilir olduğu sürece %90 sıkıntı olmaz ve Vatan'dan toplayacağınız sistemden daha iyi bir SSD'li sistem alabilirsin.
Ryzen 5 1600AF ve GTX1650S'li sistem almak varken RX570 olmaz.

Bir süredir liste çıkarmıyorum, piyasaya uzak kaldım pek bakmadan örnek amaçlı paylaşıyorum.
Tavsiyem hem Vatandan hemde farklı bir firmadan mümkünse her donanımın uyguna bulunabileceği bir firmadan birbirine muadil olabilecek hatta birebir aynı donanımların listeleri ve toplam fiyatlarını ailenize gösterin. Zaten günümüz şartlarında Vatan bile olsa internet üzerinden alacağınız gerçeği de
sabit.
Adsız.jpg

Bir süredir liste çıkarmıyorum, piyasaya uzak kaldım pek bakmadan örnek amaçlı paylaşıyorum.
Tavsiyem hem Vatandan hemde farklı bir firmadan mümkünse her donanımın uyguna bulunabileceği bir firmadan birbirine muadil olabilecek hatta birebir aynı donanımların listeleri ve toplam fiyatlarını ailenize gösterin. Zaten günümüz şartlarında Vatan bile olsa internet üzerinden alacağınız gerçeği de
sabit.
Eki Görüntüle 541298
Mağaza açılınca gidip alcağımızı söylüyor zaten hocam
Şu an zaten mağazalar kapalı alamazsınız mağazadan. İnternette satıcı güvenilir olduğu sürece %90 sıkıntı olmaz ve Vatan'dan toplayacağınız sistemden daha iyi bir SSD'li sistem alabilirsin.
Ryzen 5 1600AF ve GTX1650S'li sistem almak varken RX570 olmaz.
Kral bana kalsa keşke de işte :(

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı