3500-4000 TL'ye 1080P için ekran kartı önerisi

karetekit

Hectopat
Merhabalar sistemimde Sapphire RX 590 NITRO+ ekran kartı mevcut. Monitör 1080p olduğu için değiştirme şansım şuan için yok bu çözünürlükte bana en iyi FPS'i verebilecek en azından belirttiğim ekran kartından daha iyi FPS verebilecek cep yakmayan güzel bir ekran kartı önermenizi istiyorum. Bütçem 3500 - 4000 TL civarı. Biliyorum mevcut olan ekran kartımdan daha iyi bir ekran kartının 2k ya da 4k çözünürlükte oyunları rahatça oynatacağını. Bu yüzden önereceğiniz ekran kartı 1080p için fazla güçlü olacak,monitörü değiştirmek istemiyorum ilerde belki. Oynayacağım oyunlar tabiki GTA V ve MMORPG olacak 144 hz monitörüm olduğu için 144 FPS altında yani 80 85 FPS aldığım zaman oyunlarda sanki 45-50 FPS alıyormuş hissiyatı vermekte. Onun için önereceğiniz ekran kartı beni üzmeyecek 120 FPS altını görmeyecek olsun istiyorum.

Monitör: AOC G2460PF 144hz 1ms 1920x1080
İşlemci: Ryzen 7 3700X
Ram: Corsaır Vengeance LPX CL16 2X8 dual kit
Harddisk 500 gb
M.2 SSD: Samsung 970 evo 500 gb
Soğutma: Cooler Master Masterliquid 240 Lite
Anakart: MSI X570 A-PRO
Ekran kartı: RX590 NİTRO+ Special Edition

Son düzenleme:
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim RX 5700 XT ROG nasıldır ?
Önermiyorum. XT almayın bence kara cuma vb. Kampanya günlerini bekleyin Türkiye'de bile fiyat seviyesi düşer. He beklileyemem derseniz Neweggden alabilirsiniz. XT saf kas gücü olarak güçlü fakat sürücüler problemli. MSI Evoke serisinde kronikleşmiş problem var almayın ayriyetten.

RX 5700XT Benchmark testlerine baktığım zaman gerçekten alınası bir kart olarak gözüküyor. Sürücüler hala güncel değil mi ? Bence yerine oturmuştur amd son zamanlarda sürücü desteği olarak biraz geriden geliyor sanki. X570 Anakartlarda bile şuanda daha yeni yeni oturdu sürücüler fazla ısınıyordu işlemciler. Ama haklılar,Sonuçta var olmayan bir teknolojiyi ortaya koyuyorlar.

RX 5700XT Benchmark testlerine baktığım zaman gerçekten alınası bir kart olarak gözüküyor. Sürücüler hala güncel değil mi ? Bence yerine oturmuştur amd son zamanlarda sürücü desteği olarak biraz geriden geliyor sanki. X570 Anakartlarda bile şuanda daha yeni yeni oturdu sürücüler fazla ısınıyordu işlemciler. Ama haklılar,Sonuçta var olmayan bir teknolojiyi ortaya koyuyorlar.
Öncelikle bilmenizi isterim RX 5700 XT genel olarak sorunlu bir kart. Eğer amd ekran kartı almayı göze alıyorsanız biraz riski de göze alacaksınız.:) Ben yinede RX 5700 XT yi tercih ederdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı