3500-4500 TL laptop önerisi

Sitesinden deneme sürümü gibi indirip daha sonra uygun bir yerden alıp aktif edebilirsin. Monster almayı tercih edersen orada 320TL'ydi sanırım.

Sitesinden deneme sürümü gibi indirip daha sonra uygun bir yerden alıp aktif edebilirsin. Monster almayı tercih edersen orada 320TL'ydi sanırım.
Evet 320 TL idi. Fakat benim sormak istediğim şuydu eğer Dell almaya karar verirsem 5000 TL olanı mı almalıyım yoksa 4200 TL olanı alıp Windows 10 mu almalıyım üstüne. 5000 TL olanda 256 GB SSD var diğerinde ise 128 GB bu yüzden soruyorum.

Yine 300TL civarında Windows bulabilirsen totalde 128GB olan versiyon 4500TL gibi bir tutara denk geliyor. Bu arada Monster alsan Windows ve HDD eklesen yine 4800TL gibi bir şey olacak gerçi. Ara sor istersen yakın zamanda gelecekse bekle, olmadı al 5000TL'ye her şeyi içinde olan DELL'i.
Bir de bu model var her şeyi içinde ama bu da şuanda stokta gözükmüyor:
Abra A5 V9.2.1 15.6" Oyun Bilgisayarı

Son düzenleme:
Yine 300TL civarında Windows bulabilirsen totalde 128GB olan versiyon 4500TL gibi bir tutara denk geliyor. Bu arada Monster alsan Windows ve HDD eklesen yine 4800TL gibi bir şey olacak gerçi. Ara sor istersen yakın zamanda gelecekse bekle, olmadı al 5000TL'ye her şeyi içinde olan DELL'i.
Bir de bu model var her şeyi içinde ama bu da şuanda stokta gözükmüyor:
Abra A5 V9.2.1 15.6" Oyun Bilgisayarı
Tekrardan çok teşekkür ederim. Bakacağım artık ben duruma göre bu saydıklarımızın arasında da pek bir fark yok gibi zaten alacağım bir tanesini. Tüm yardımınız için sağolun.

Tam A5 V9.2.2'yi almak üzereydim şu ürün kafama takıldı: ASUS N580VD CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB-1TB+256 SSD-15.6-GTX1050 4GB-W10 NOTEBOOK
Tek fark ekran kartının GTX 1050 olması. HDD ve Windows 10 içerdiği için kafama takıldı. GTX 1050 ile GTX 1050Tİ arasında çok fark var mıdır? Hangisini almam daha mantıklı olur?

Bence 1050Tİ'ı tercih etmek daha iyi olur. Bir karşılaştırma videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tekrardan çok teşekkür ederim. Bakacağım artık ben duruma göre bu saydıklarımızın arasında da pek bir fark yok gibi zaten alacağım bir tanesini. Tüm yardımınız için sağolun.

Tam A5 V9.2.2'yi almak üzereydim şu ürün kafama takıldı: ASUS N580VD CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB-1TB+256 SSD-15.6-GTX1050 4GB-W10 NOTEBOOK
Tek fark ekran kartının GTX 1050 olması. HDD ve Windows 10 içerdiği için kafama takıldı. GTX 1050 ile GTX 1050Tİ arasında çok fark var mıdır? Hangisini almam daha mantıklı olur?
İnternet üzerinde n11, durmaplay gibi sitelerden 40, 50 tl civarına Windows 10 anahtarını bulabilirsiniz. Eğer ben o sitelere güvenemem diyorsanız G2A ve Kinguin'de de 95 - 110 tl civarına bulabilirsiniz. Benim önerim ise seçiminizi Monster'dan yana yapmanızdır. Kendi sitesinde özelleştirme seçenekleri mevcut oradan bir HDD eklerseniz tamam olur. Windows 10 keyinizi de internetten uygun fiyata bulabilirsiniz öyle 300 - 500 tl vermeyin.

Bence 1050Tİ'ı tercih etmek daha iyi olur. Bir karşılaştırma videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoya baktım. Bir fark olduğu kesinlikle ortada. Ancak Windows aldığımda 4700 TL'ye denk geliyor Monster marka bilgisayar. Ancak az önce arkadaşın da belirttiği gibi 50-100 TL'ye alırsam Windows'u fiyat olarak bir fark olmuyor neredeyse tek fark HDD oluyor. Onu da şöyle çözebilirim şuan kullandığım bilgisayardaki HDD'yi eklersem neredeyse aynı fiyata gelecekler. Zaten bir süre sadece SSD'nin de yeteceğini düşünüyorum. Şuan tek aklımda kalan soru Windows'u dediğiniz gibi 50-100 TL'ye anahtar alarak halledersem bir sorun olmaz değil mi?

İnternet üzerinde n11, durmaplay gibi sitelerden 40, 50 tl civarına Windows 10 anahtarını bulabilirsiniz. Eğer ben o sitelere güvenemem diyorsanız G2A ve Kinguin'de de 95 - 110 tl civarına bulabilirsiniz. Benim önerim ise seçiminizi Monster'dan yana yapmanızdır. Kendi sitesinde özelleştirme seçenekleri mevcut oradan bir HDD eklerseniz tamam olur. Windows 10 keyinizi de internetten uygun fiyata bulabilirsiniz öyle 300 - 500 tl vermeyin.
Bir süre HDD eklemeden kullanmayı düşünüyorum zaten. Eklemem gerektiğinde ise şuan kullandığım bilgisayardaki HDD'yi ekleyebilirim değil mi? Bir de sormak istediğim bir şey var şuan kullandığım bilgisayarın da özellikleri fena sayılmaz. Satmak istesem nerede ne şekilde satabilirim? Özelliklerini de şöyle yazıyım ona göre bir yorum yaparsınız: AMD FX 8350 işlemci, Sapphire R9 280X ekran kartı, 4GB RAM. Kabaca böyle kasayı filan yazmadım toplama bu arada bilgisayar.

Bende 256GB SSD, 1GB HDD var. HDD neredeyse boş duruyor. Oyunlar ve programlar için SSD yeterli geliyor. HDD film, müzik gibi şeyler için olursa iyi olur gibi. Harici disk bile yeter bence. 60TL'ye anahtar ben de gördüm. Neticede anahtar ne fark eder diye düşünüyor insan ama diğer taraftan nasıl o kadar ucuz olabiliyor. Açıkçası o konuda kesin bir şey söylemek istemem, ben Windows ile birlikte almıştım. Onun için bilen birilerinden daha bilgi almak faydalı olur.

Ben de windows satın almadım ama sosyaldeki bazı arkadaşlar sıkıntı çıkmadığını söylemiş. Bu arada kasa HDD si notebooka takılıyor mu bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı