3500-4500 TL laptop önerisi

Hala karar veremedim. Dell 7567 ile Monster Abra A5 V9.2.2 arasında kaldım arkadaşlar. Bu ikisi arasında bir seçim yapsanız hangisini seçerdiniz nedenleri ile birlikte yazabilir misiniz.

İki ürün de güzel. Birinde 256GB SSD ve IPS panel var, diğerinde fazladan HDD var. Ben yüksek kapasiteli SSD ve IPS ekran olanı tercih ederdim sanırım.

İki ürün de güzel. Birinde 256GB SSD ve IPS panel var, diğerinde fazladan HDD var. Ben yüksek kapasiteli SSD ve IPS ekran olanı tercih ederdim sanırım.
IPS ekran nedir tam olarak bilmiyorum diğeri ile ne farkı vardır kısaca anlatabilir misiniz? Bir de link atmak yasak mı acaba yeniyim de forumda ona göre bir şey atmak istiyorum.

IPS panelin en önemli özelliği geniş görüş açısı olması. Ekrana nereden bakarsan bak görüntüde, renklerde fazla kayıp yaşamıyorsun. Bu TN panel kötü anlamına gelmiyor ama. Biri için beyazları iyi vermiyor diğeri için siyahlar tam gözükmüyor gibi şeyler söyleniyor. Biraz kişiye kalmış bir durum. Ürün linki paylaşmak yasak değil ama bazı karşılaştırma siteleri yanlış bilgi verdiği için onlarla ilgili paylaşım yapmak yasak.

IPS panelin en önemli özelliği geniş görüş açısı olması. Ekrana nereden bakarsan bak görüntüde, renklerde fazla kayıp yaşamıyorsun. Bu TN panel kötü anlamına gelmiyor ama. Biri için beyazları iyi vermiyor diğeri için siyahlar tam gözükmüyor gibi şeyler söyleniyor. Biraz kişiye kalmış bir durum. Ürün linki paylaşmak yasak değil ama bazı karşılaştırma siteleri yanlış bilgi verdiği için onlarla ilgili paylaşım yapmak yasak.
Anladım tekrardan çok teşekkürler. Şu modeli almayı düşünüyorum :Dell 7567-b7700d256w161 İ7-7700/16gb/1tb+256ssd/4gb-gtx1050ti/w10 - n11.com
Ekran açıkçası o kadar da kafaya takacağım bir şey değil. Bu attığım linkten alsam bir sıkıntı çıkar mı sizce? Kusura bakmayın bu arada biraz fazla soru sordum.

Son düzenleme:
Açıkçası ürün biraz pahalı geldi bana. Diğer Dell ürüne Windows 10 alsan daha uyguna gelir gibi. 5000TL'lere çıkınca GTX1060'lı modeller başlıyor. Satıcının puanı iyi duruyor ama çok fazla satış yapmamış sanki. Satıcı konusunda kesin bir şey diyemiyorum :)Dell Inspiron 7567 4b70d128f161c İ7 16gb 1tb 128ssd Full Hd Ips - n11.com
Tek fark benim attığımda SSD 256GB sanırım. Ve bu sizin attığınızda IPS yazıyor. Peki bunu alsam Windows 10'u nereden edinebilirim en ucuz ve güvenli şekilde?

Dell degilde monster almanizi oneririm cogu kisinin tavsiyeside bu yonde olacaktir

Monster abra a5 v9.2.2 daha performansli olacaktir hq islemci u islemciden daha performanslidir.

Microsoft'un kendi sitesinden indirip kurabilirsin. Nasıl yapacağın konusunda Technopat'ta video ve yönergeler mevcut.

Son bakılan ürünlerin ikisi de 7700HQ işlemcili zaten. Ben de Monster kullanıyorum ve memnunum ama Dell de fena durmuyor.

Microsoft'un kendi sitesinden indirip kurabilirsin. Nasıl yapacağın konusunda Technopat'ta video ve yönergeler mevcut.

Son bakılan ürünlerin ikisi de 7700HQ işlemcili zaten. Ben de Monster kullanıyorum ve memnunum ama Dell de fena durmuyor.
Gerçekten karar vermekte zorlanıyorum. Şuan Monster marka laptop stoklarda yok. Arayıp soracağım ne zaman gelir diye. Ona göre bir şeyler düşüneceğim. Microsoft'un sitesinde 500 TL sanırım Windows 10 Home. 4200 TL olan ürünü alıp üstüne 500 vermemi mi önerirsiniz. Yoksa direk 5000'e benim ilk attığımı mı almalıyım. SSD 256GB olduğu için soruyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı