3500-5000 TL dağ bisikleti önerisi

Bulabilir misiniz bilmiyorum ancak ben 3 senedir bunu kullanıyorum ve çok bakım yapmaya vakti olan biri değilim ancak hala daha üstünde hangi parça geldiyse o parçalar duruyor ve sıkıntısız çalışmaya devam ediyor, 3500 TL'den daha ucuz olabilir tabii bu. (Haftada 3-4 saat kadar kullanıyorum.)
Bianchi Speed 1000

Edit: Tabii illa ki 3500 TL civarı olsun derseniz disk frensiz bisiklet bakmayın.
Örnek

Bulabilir misiniz bilmiyorum ancak ben 3 senedir bunu kullanıyorum ve çok bakım yapmaya vakti olan biri değilim ancak hala daha üstünde hangi parça geldiyse o parçalar duruyor ve sıkıntısız çalışmaya devam ediyor, 3500 TL'den daha ucuz olabilir tabii bu. (Haftada 3-4 saat kadar kullanıyorum.)
Bianchi Speed 1000

Edit: Tabii illa ki 3500 TL civarı olsun derseniz disk frensiz bisiklet bakmayın.
V frenli bisikletlere bakmam zaten güven vermiyor bana.

Bunu öneririm internete hakkında pek bilgi yok ama tamamı Shimano ve sanırsam gövde paslanmaz çelikti sitede 2020 yazıyor lakin 2017-2018'den beri kullanırım (sık kullanırım) daha hiçbir parçası bozulmadı kondisyonu hâlen iyi.

Bunu öneririm internete hakkında pek bilgi yok ama tamamı Shimano ve sanırsam gövde paslanmaz çelikti sitede 2020 yazıyor lakin 2017-2018'den beri kullanırım (sık kullanırım) daha hiçbir parçası bozulmadı kondisyonu hâlen iyi.
Şahsen bu bütçede çelik önermem ve attığın bisiklet türü çok ağır oluyor (süspansiyon+çelik olduğu için)

V frenli bisikletlere bakmam zaten güven vermiyor bana.

V fren ve disk fren arasında çok fark yok bence ikisini de kullandım eğer fazla bisiklet kullanıcaksan v fren tercih et ama kaliteli bir markadan.

Şahsen bu bütçede çelik önermem ve attığın bisiklet türü çok ağır oluyor (süspansiyon+çelik olduğu için)

Arkadaş dağ bisikleti istediği için çelik kadrolu bir bisiklet attım hafif metaller sert bir çukurda veya tepede çatlayabilir fakat çelik kadroya güvenip de parkur tarzı bir şeyler yapılmaz bu seferden kaynaklar kırılabilir başımda geldi ve çok tehlikeli.

V fren ve disk fren arasında çok fark yok bence ikisini de kullandım eğer fazla bisiklet kullanıcaksan v fren tercih et ama kaliteli bir markadan.
Bütçe yettiği sürece kesinlikle disk fren alın. Arada dehşet fark var ben disk frende hiçbir zaman full fren yapmıyorum(dağ inişi hariç). V fren cok çabuk bozulabiliyor. Ve v fren ne kadar kaliteli olursa olsun orta kaliteli bir hidrolik disk fren den daha iyi performans gösteremez.

Arkadaş dağ bisikleti istediği için çelik kadrolu bir bisiklet attım hafif metaller sert bir çukurda veya tepede çatlayabilir fakat çelik kadroya güvenip de parkur tarzı bir şeyler yapılmaz bu seferden kaynaklar kırılabilir başımda geldi ve çok tehlikeli.
kaliteli aliminyum ve ön süspansiyon olduğu sürece bi sey olmaz. Bende bianchi çift süspansiyonlu modeli vardı aliminyum bisiklete geçince arada dehşet bir verimlilik ve ağırlık farkı vardı.

Zaten üst segmentlere baktığınız da hiç çelik bisiklet göremessiniz

Son düzenleme:
Bütçe yettiği sürece kesinlikle disk fren alın. Arada dehşet fark var ben disk frende hiçbir zaman Full fren yapmıyorum(dağ inişi hariç). V fren cok çabuk bozulabiliyor. Ve v fren ne kadar kaliteli olursa olsun orta kaliteli bir hidrolik disk frenden daha iyi performans gösteremez.

Kaliteli alüminyum ve ön süspansiyon olduğu sürece bir şey olmaz. Bende Bianchi çift süspansiyonlu modeli vardı alüminyum bisiklete geçince arada dehşet bir verimlilik ve ağırlık farkı vardı.

Bilimiyorum öznel bir şey ben kendim böyle tercih ettim çünkü disk frene bakım yapmak ile uğraşmak ve maliyeti bana göre değildi ama v frende de bir eksiklik histemedim basdığımda hemen duruyor bisikletten bisiklete farklılık gösteriyor olabilir. Ayrıca ağırlık konusunda size hak veriyorum gerçekten ağır bir bisiklet fakat ben alıştığımdan olsa gerek pek hisetmiyorum.
Zaten üst segmentlere baktığınız da hiç çelik bisiklet göremessiniz.

Gönül isterki bizde karbon kadrolu bisiklet kullanalım :)

Geri
Yukarı