3500 TL 144 Hz monitör önerisi

Mustafa0999

Centipat
Maksimum 3500 TL, minimum 144 Hz, 23-25inç monitör önerileriniz bekliyorum arkadaşlar.
++++
i5 12400F +6700XT veya 3060 1080P'de darboğaz yapar mı? şimdiden teşekkürler

Hocam pek anlamıyorum kusura bakmayın, biraz daha açar mısınız?
Tn panel düşük gecikme süresi verir ama renkler daha soluktur, mesela tn panel 0.5-1 ms dir ıps panel 1-5 ms arasıdır ama renkler daha iyi gösterir. Siz o farkı hissetmezsiniz ıps ekran almanız görüntü canlılığı konusunda sizin için daha iyidir.

TN panel düşük gecikme süresi verir ama renkler daha soluktur, mesela TN panel 0.5-1 msdir IPS panel 1-5 ms arasıdır ama renkler daha iyi gösterir. Siz o farkı hissetmezsiniz IPS ekran almanız görüntü canlılığı konusunda sizin için daha iyidir.

Anladım hocam. Peki bu TN panel renklerini doygunluk ayarları vs. ile IPS ayarında yapabilir miyiz? Tasarımı çok şık ve bayağı hoşuma gitti açıkçası.

Anladım hocam. Peki bu TN panel renklerini doygunluk ayarları vs. ile IPS ayarında yapabilir miyiz? Tasarımı çok şık ve bayağı hoşuma gitti açıkçası.
Dediğiniz şey olmaz sonuçta panelleri birbirinden ayıran şey bu ama bütçeniz ıpse yeterken tn almanız kötü olur. Tabi kullanıcak kişi sizsiniz. Eğer daha önce uzun süre ıps veya va panel kulkanmadıysanız sizi rahatsız etmez.

Geri
Yukarı