3500 TL Bisiklet Önerisi

Arif Can

Hectopat
Daha fazla  
Evet herşey başlıkta belirli max bütçem 3500 fakat bisiklet 3200 felan olursa daha iyi olur. Ekipmanlarıda alırım birde;
#Ghost Tacana 7 düşünüyorum kötü dediler fiyatına göre sizce öyle mi?
#Birde Scott scale 770 arıyordum fakat jant boyu 29 olan bir site bulamadım yoksa bisiklet stogunda 27,5 jant dışında çıkarmıyor mu?
#1.86 boya jant kac kadro m mi l mi olmalıdır bu çok önemli arkadaşlar.
#Evet bisiklet önerilerini alayım. Teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi sana üç önerim olacak. Biri Tr içinden diğerleri ise Crc aracılığı ile yurt dışından alabileceğin bisikletler. Ama ondan önce açıklamalarını yapayim. Tr içi önereceğim Specialized marka bir ht bisiklet. Açıklamalarını linke tıklayıp görebilirsin. Specialized kendini kanıtlamış ve uzun yıllar boyunca yerini korumuş ayrıca kadro sağlamlığı olan bir marka. Ömür boyu kadro garantisini söylemiyorum bile.

Specialized Rockhopper Evo 29 medium boy olan modelini buradan inceleyebilirsin. 91214-1003, Rockhopper Pro Evo 29 | Siyah/Kırmızı M, modelleri, fiyatları, fiyatlı, bisikletler, bisiklet, satanlar, firmalar, modeli, ucuz, uygun - Aktif Pedal Bisiklet Almayı düşünürsen benimle iletişime geç seni canlı olarak görebileceğin Aktif Pedal mağazalarına yönlendiririm.

Sıra Crc ile yurt dışından önerdiğim bisikletlerde. Öncelikle buradan önereceğim iki bisiklette Tr içi bu fiyatlara alamayacağın bisikletler. Gümrük vs gibi sorun yaşamazsın, Crc ile bir çok kez alışveriş yaptım ve hepsi yüksek mevlalar da alışverişler oldu. Zaten Ptt ile takipli gönderiyor. İki bisiklet için tahminimce en fazla 500 gümrük alırlar. O da dediğim gibi en fazla.

İlk marka Ns Bikes'a ait Clash 2016 model ht bisikleti. Buradan inceleyebilirsin. NS Bikes Clash Hardtail Bike 2016 | Chain Reaction Cycles

Kesinlikle çok iyi bir marka ve dj, dh, fr, enduro, ht vs gibi bir çok kategoride Specialized gibi kendini kanıtlamış bir marka. Ns Bikes'ın bir çok ürününü kullandım ve kullanıyorum kesinlikle pişman olmazsın. Üstünde Sram X4 ve X5 set, Howitzer orta göbek, Ns'nin fundamental serisi jant seti, Tektro fren seti vs çok iyi toplanmış kostüm parçalar mevcut.

İkinci marka ise Commencal'in El Camina ht bisikleti. Buradan inceleyebilirsin. Commencal El Camino Hardtail Bike 2016 | Chain Reaction Cycles

Commencal'de aynı şekilde çok iyi bir marka. Her kategori için kaliteli bisikletler ve sağlam kadrolar üretiyor. Bunda da kostüm olarak toplanmış parçalar mevcut ve hepsi Ns Bikes kadar olmasada iyiler.
Fark olarak bu 27.5 model bir ht.

İşin kısası üçü içinde kesin konuşmamın sebebi bildiğim, incelediğim ve deneyimleyebildiğim markalar olmaları. Peki tavsiyen hangisi olur dersen kesinlikle Ns Bikes'dan yana olur.

Eğer karar verir almak istersen bu üç bisikletten birini beni etiketlemen yeterli. Üçü içinde yönlendiririm.

Şimdi sana üç önerim olacak. Biri Tr içinden diğerleri ise Crc aracılığı ile yurt dışından alabileceğin bisikletler. Ama ondan önce açıklamalarını yapayim. Tr içi önereceğim Specialized marka bir ht bisiklet. Açıklamalarını linke tıklayıp görebilirsin. Specialized kendini kanıtlamış ve uzun yıllar boyunca yerini korumuş ayrıca kadro sağlamlığı olan bir marka. Ömür boyu kadro garantisini söylemiyorum bile.

Specialized Rockhopper Evo 29 medium boy olan modelini buradan inceleyebilirsin. 91214-1003, Rockhopper Pro Evo 29 | Siyah/Kırmızı M, modelleri, fiyatları, fiyatlı, bisikletler, bisiklet, satanlar, firmalar, modeli, ucuz, uygun - Aktif Pedal Bisiklet Almayı düşünürsen benimle iletişime geç seni canlı olarak görebileceğin Aktif Pedal mağazalarına yönlendiririm.

Sıra Crc ile yurt dışından önerdiğim bisikletlerde. Öncelikle buradan önereceğim iki bisiklette Tr içi bu fiyatlara alamayacağın bisikletler. Gümrük vs gibi sorun yaşamazsın, Crc ile bir çok kez alışveriş yaptım ve hepsi yüksek mevlalar da alışverişler oldu. Zaten Ptt ile takipli gönderiyor. İki bisiklet için tahminimce en fazla 500 gümrük alırlar. O da dediğim gibi en fazla.

İlk marka Ns Bikes'a ait Clash 2016 model ht bisikleti. Buradan inceleyebilirsin. NS Bikes Clash Hardtail Bike 2016 | Chain Reaction Cycles

Kesinlikle çok iyi bir marka ve dj, dh, fr, enduro, ht vs gibi bir çok kategoride Specialized gibi kendini kanıtlamış bir marka. Ns Bikes'ın bir çok ürününü kullandım ve kullanıyorum kesinlikle pişman olmazsın. Üstünde Sram X4 ve X5 set, Howitzer orta göbek, Ns'nin fundamental serisi jant seti, Tektro fren seti vs çok iyi toplanmış kostüm parçalar mevcut.

İkinci marka ise Commencal'in El Camina ht bisikleti. Buradan inceleyebilirsin. Commencal El Camino Hardtail Bike 2016 | Chain Reaction Cycles

Commencal'de aynı şekilde çok iyi bir marka. Her kategori için kaliteli bisikletler ve sağlam kadrolar üretiyor. Bunda da kostüm olarak toplanmış parçalar mevcut ve hepsi Ns Bikes kadar olmasada iyiler.
Fark olarak bu 27.5 model bir ht.

İşin kısası üçü içinde kesin konuşmamın sebebi bildiğim, incelediğim ve deneyimleyebildiğim markalar olmaları. Peki tavsiyen hangisi olur dersen kesinlikle Ns Bikes'dan yana olur.

Eğer karar verir almak istersen bu üç bisikletten birini beni etiketlemen yeterli. Üçü içinde yönlendiririm.
Öncelike emek harcanmış yazınız için teşekkür ederim :D peki neden sedona ghost scott gibi markalar secmiyorsunuz bu markaları hiç duymamıştım fakat ilk baştaki bisiklet gerçekten çok hoşuma gitti ama fiyatı beni aşıyor 3800 civarıydı benim bütçem 3500 max

Tek tıklık uzağımızda Google var. :kus: Markaları aratıp sonuçlara kendin varman daha doğru olur.

Diğer yandan Sedona ve Ghost gibi markaları Ns Bikes, Commencal ve Specialized ile karşılaştırmam bile. İşin içinde sevmek tabi ki var ama bunun dışında kalite, verilen paraya değen komponentler, kadro sağlamlığı, yapılan işçilik vs gibi konulardan ötürü karşılaştırmam. Scott ise bazı modeller dışında öneririm ama onlar ise dh, dj ve fr kullanımları için olur. Onun dışında Scott sadece kadro ve marka sağlamlığı için önerilerim olur o kadar.

Gelelim niye bu markaları duymadığına. Ns Bikes, Commencal, Specialized, Canyon, Giant'ın bazı modelleri, Trek'in bazı modelleri, Dartmoor, OctaneOne vs gibi markaları küçük firmalar getirmez. Daha saymadığım markalar var ama zaten şu saydığım markalardan bile sadece 3 tanesinin Tr içi bayileri var. Niye getirmezler sorusu ise fiyatlarının Tr içi karşılanamayacağından ötürü. Specialized bir çok bayisi olmasına rağmen gelen modeller için fiyatlar Tr içi kdv vs gibi işlemlerden ötürü artıyorken bu markaları bayilerde görmek zor olur ki küyük firmaların halini sen düşün. Bu konuyu bayağı genişletebilirim sana ama ilk başta dediğim gibi önerdiğim iki bisiklet markasını da araştır bak.

Hatta eğer İst'deysen almadan önce bir gün gel deneyebileceğin şekilde göstereyim.

Son olarak Bike24 üzerinden Ns Bikes'dan Eccentric 2016 buldum. Fiyatı çok iyi, gümrüğü biraz fazla olur ama aldığına değecek bir bisiklet.
NS Bikes ECCENTRIC ALU 2 Mountainbike - 2016

Söylemeyi unutmuşum, Specialized için nakit alımlarda indirim mevcut. 3597 TL ama eğer ciddi olarak alacak olursan Aktif Pedal'de çalışan ve nakit fiyatına düz 3500 TL yaptırtabilecek birilene yönlendirebilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı