3500 TL Bütçeli Smart tv önerisi

Deli Baykuş

Hectopat
Merhaba salon için yeni bir televizyon almam gerekiyor.
3500 TL bütçeyi aşmıyacak bir Smart Tv önerebilirseniz sevinirim.
Ayrıca birkaç sorum olucaktı.
1-Led tv ile Plazma arasındaki farklar tam olarak nedir. Siz hangisini öneriyorsunuz.
2-3D bir filmi tv de hard disk bağlayarak izleyebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Led ve plazma arasında büyük fark vardır. Plazma keskin görüntüler veremez ve renkleri daha canlı gösterir.
Led tvler adından da anlaşılacağı üzere led aydınlatmalıdır. Daha yeni panel teknolojisi ile daha keskin ve gerçek renkleri gösterir.
Enerji tüketimi daha azdır.
O bütçe ile samsung 46F8000 alınabilir. Daha iyisini bulamazsınız. Belki 40 inç televizyonlarda.
USB'den bağlayarak, televizyonun desteklediği format da 3 boyutlu film izleyebilirsiniz.

- - - Güncellendi - - -

Ben de salona 50 inç plazma alacaktım fakat vaz geçtim. 1800 liraya iyi bir plazma alınabiliyor, bütçemi arttırıp 50 inç led tv alacağım.
Bir de şu var, normal analog yayınları plazma da daha iyi izleyebilirsiniz. Led tv'ler analog yayınlarda gerçekten kötü.
Oyun konsolu, bilgisayar, bluray oynatıcı veya hd uydu alıcısı kullanmayacaksanız plazma daha mantıklı bir seçim olacaktır, aynı boyutlar ve özelliklerde ki plazma ve led tv'nin fiyatı %300'e kadar oynayabiliyor.

Kusura bakmayın ekran boyutunu yazmayı unutmuşum. Biraz büyük olması gerekiyo tv nin salona alınacağı için 55 inç gibi bir boyut olması gerekiyor. Sizin önerdiğiniz tv teknik özellik bakımından çok iyi fakat benim için büyük ekran ve 3d desteklese yetiyor. Biraz araştırma yaptım sizce bu tv benim işimi görür mü?

LG 55LA640S DVB-S 3D FHD SMART LED LC - LED TV - Teknosa.com

Bütçenize uygun alınabilecek en iyi 55 inç televizyon.
Ben size ısrarla ue46f8000 derim, mutlaka her iki televizyonu da gidip izleyin.

Önerdiğiniz tv yi yakından inceledim görüntü gerçekten çok kaliteli ve akıcı. Fakat tv yi kendime almıyacağım ailem için salona alınıcak almışken boyut olarak büyük bişey istiyolar. Normal yayın izlenicek arasıra ben normal veya 3d film izliyeceğim. Kasayı bağlıyıp pes gibi multiplayer oyunlar oynanama şansım olurmu acaba. Birde Sizce Plazma düşünülebilir mi? Bu model çok ilgimi çekti aslında.

Samsung PS-60F5500 60" 600Hz WiFi UsbMovie SMART FULL HD 3D TV + 2 Adet Gözlük - Ev Elektroniği - Hepsiburada.com

Son düzenleyen: Moderatör:
60 inç bir plazma salonda çok şık duracaktır. Normal yayın izlenecek ise plazma öneririm, 3 boyutda da gayet başarılılar.
Fakat bilgisayar bağladığınızda led tvlerin keskinliğini vermez, artısı renkleri daha canlı gösterir.
60 inç bir ekrana da yakından bakılmayacağı için led ile arasında ki keskinlik farkı anlaşılmaz.
Bir de bu ürünü izleyin, görüntüsü hoşunuza giderse alın. Ama yakından izlemeyin, bu büyüklükde bir monitör 4 metreden fazla mesafede izlenmelidir.

60 inç bir plazma salonda çok şık duracaktır. Normal yayın izlenecek ise plazma öneririm, 3 boyutda da gayet başarılılar.
Fakat bilgisayar bağladığınızda led tvlerin keskinliğini vermez, artısı renkleri daha canlı gösterir.
60 inç bir ekrana da yakından bakılmayacağı için led ile arasında ki keskinlik farkı anlaşılmaz.
Bir de bu ürünü izleyin, görüntüsü hoşunuza giderse alın. Ama yakından izlemeyin, bu büyüklükde bir monitör 4 metreden fazla mesafede izlenmelidir.

Anladım abicim. Normal yayın ve 3d de kalite bakımından fazla fark yapmaz diyorsun. Şimdi ben bilgisayar bağlıyıp bilgisayardan film açarsam sıkıntı olurmu. Yada pes açıp oynama şansım olurmu kalite veya donma açısından yani led tv daha mi hızlı çalışıyor. Oyun gine 3-4 metre geriden oynanıcak. Yani sizce benim açımdan dahamı faydalı olur plazma tv. Birde çoğu kullanıcı plazmanın ısınma sorunundan yakınıyor. Doğalgaz kullanmaya gerek yok bile denmişti.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı