3500 TL ekran kartı ve anakart tavsiyesi

fıstıklisalam

Centipat
R5 3600X işlemci.
3200 MHz CL16 8x2 Corsair RAM.
Corsair VS550 80+ PSU aldım sistemi kardeşime topluyorum.
3500 TL bütcem kaldı ekran kartı ile anakarta.
Ekran kartını NVIDIA istiyor tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçede 1660S almak bence hiç doğru olmaz. 1660S ile 2060 arasında 20 FPS fark var. Ek olarak RT teknolojisini de deneyimleyebilirsiniz. Örnek video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gigabyte'ın giriş seviyesi anakartların güvenmiyorum.
Evet benimde kafama o takıldı ama sistemi ileride yükseltirsem anakarttan başlarım b550 ler geliyor bu kart beni 2 sene götürür mü iki senede 500 lira zarar etmek pek önemli değil gibime geliyor
1660 ile 2060 arasında da gözle görülür bir fps farkı var anakarta ne diyorsunuz belki bir 200 lira daha esneyebilirim

MSI B450 MAX serisinden bir anakart alırsan 4000 serisi Ryzen işlemcileri takmak için yeni anakart almana gerek kalmayabilir. Benim tahminim bu. AMD B450'ler desteklemeyecek dedi ama Ryzen 3000 gelirken de A320'ler desteklemeyecek demişti. Anakart üreticilerinin insiyatifine bırakıyorlar. Bence B450'lerin bazıları destekleyecek.

Neyse, özellikle voltaj ayarı konusunda sıkıntılı olabiliyor giriş seviyesi Gigabyte B450'ler. Ha Ben kurcalamam, takar kullanırım diyorsan al. 2 yıl rahat kullanırsın. Kart dandik değil sadece giriş seviyesi işte 🙂

MSI B450 MAX serisinden bir anakart alırsan 4000 serisi Ryzen işlemcileri takmak için yeni anakart almana gerek kalmayabilir. Benim tahminim bu. AMD B450'ler desteklemeyecek dedi ama Ryzen 3000 gelirken de A320'ler desteklemeyecek demişti. Anakart üreticilerinin insiyatifine bırakıyorlar. Bence B450'lerin bazıları destekleyecek.

Neyse, özellikle voltaj ayarı konusunda sıkıntılı olabiliyor giriş seviyesi Gigabyte B450'ler. Ha Ben kurcalamam, takar kullanırım diyorsan al. 2 yıl rahat kullanırsın. Kart dandik değil sadece giriş seviyesi işte 🙂
siz öyle deyince bunu aldım nasıl sizce?

.

.

B450M yeni AMD Ryzen işlemcilerle uyumlu olmayacak X570 uyumlu kardeşim Ryzen 4000 B450M ile uyumlu olmayacak maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı