3500 TL İşlemci, Anakart Ve RAM Önerisi

Sekar

Hectopat
Yer
Kahramanmaraş
Selam arkadaşlar.
Elimde RX580 8 GB ekran kartı, i5-4460 işlemci, Gigabyte B85M-D2V anakart, 8 GB 1333MHz RAM ve 550W PSU var. Ekran kartım yetiyor ama diğer bileşenler artık yetmiyor bu yüzden onları değiştirmek istiyorum. Önerilerinizi ekran kartına yönelik değil de biraz daha geleceğe yönelik yaparsanız sevinirim. Çünkü ekran kartını da 1 sene sonra falan değiştiririm muhtemelen. İleride daha üst bir ekran kartı aldıgımda sorun olmayacak parçalar önerin lütfen ve tabii fiyat-performans ürünleri olursa sevinirim 😅

Bütçem 3500TL, eğer biraz daha ödersen gerçekten değer dediğiniz iyi bir fiyat-performans önerisi olursa 4000'e kadar çıkabilirim.

Önerilerinizi bekliyorum 😁

Son düzenleyen: Moderatör:

Patriot Viper Steel 8 GB 3000MHz DDR4 PVS48G300C6 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

(RAM 2 ADET Alınabilir)

bu haliyle 2900TL gibi bir fiyata denk geliyor.

Bütçeyi aşabilirseniz RAM'i çift kanal olarak alın.

Son düzenleme:

Patriot Viper Steel 8 GB 3000MHz DDR4 PVS48G300C6 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

(RAM 2 adet alınabilir)

Bu haliyle 2900TL gibi bir fiyata denk geliyor.

Hocam Intel yerine bence arkadaş AMD işlemci alsa daha iyi olur.

(RAM 2 ADET Alınabilir)

bu haliyle 2900TL gibi bir fiyata denk geliyor.
Arkadaşlar mesajıma üzgün atmanıza gerek yok. Ben de biliyorum 3500TL bütçeye 5600X alınabileceğini. 2900TL'ye alternatif bir fikir sundum sadece.

Arkadaşlar mesajıma üzgün atmanıza gerek yok. Ben de biliyorum 3500TL bütçeye 5600X alınabileceğini. 2900TL'ye alternatif bir fikir sundum sadece.

Üzgün ifadesi kötü bir anlamda değil sadece beğenmediğimi göstermek için atmıştım. Emojiler ile aram yok kırıcı bir anlamda kullanmadım. Arkadaş özellikle ileriye dönük istediği için "bana göre" yanlış bir seçim olduğu için bıraktım emojiyi.

Büçteyi aşabilirseniz RAM'i çift kanal olarak alın.
Bende işlemci olarak 5600x düşünmüştüm ama tam olarak derinlemesine araştırmadım, anakart konusunda ise neredeyse hiçbir fikre sahip değildim, öneriniz için teşekkür ederim 😁

Ram konusuna gelirsek nolursa olsun çift kanal 8x8 16gb ram alacağım, bu sisteme artık sınırda kalan 8gb ram olmaz 😅

Yukarda önerilen sistemi beğendim arkadaşlar, o sistemle ilgili yorum yapmak isteyenlerin yorumlarını ve varsa başka önerilerinizi de bekliyorum.

ve bir soru daha sormak istiyorum bu parçaları alırsam montaj sırasında dikkat etmem gereken şeyler olur mu, mesela kasa uyumu gibi? Şuanki sistemin sığdığı kasaya bunlar da sığar değil mi? @WaIter White

Geri
Yukarı