3500 TL İşlemci, Anakart Ve RAM Önerisi

Kasanız nedir? Technopat’ın sistem toplama videolarındaki adımları doğru bir şekilde yapmanız yeterli. Pek zorlanacağınız bir durum olacağını sanmam.

Yukarıda önerilen sistemi beğendim arkadaşlar, o sistemle ilgili yorum yapmak isteyenlerin yorumlarını ve varsa başka önerilerinizi de bekliyorum.

Ve bir soru daha sormak istiyorum bu parçaları alırsam montaj sırasında dikkat etmem gereken şeyler olur mu, mesela kasa uyumu gibi? Şu anki sistemin sığdığı kasaya bunlar da sığar değil mi? @WaIter White

Kasanın desteklediği anakart tipine bakmalısın(ATX, mATX gibi).

Ekstra olarak bir tavsiye verecek olursam eğer işlemci soğutucun yok ise en kısa sürede bir soğutucu almaya bak. Tabi onun için ayrı bir konu açar oradan tavsiye alırsın. Tabi bu birazda kullanımına bağlı ama sen yine de ne olur ne olmaz para biriktir kış aylarında çok ısınmasa da havalar ısındıkça ihtiyaç duyulabilir.

@Sekar
Hocam anakartınız kasanın alt kısmına tamamen yapışık değil ise uyar muhtemelen. Yine de fazladan vida deliği var mı diye kontrol edin.
5600X'in mükemmel bir UV performansı var. Isınma sorunu yaşayacağını sanmıyorum. Öyle bir şey olursa da yardımcı oluruz.

Kasa modelini söylersen iyi olur. Bilinmedik bir kasa ise vida deliklerinin fotoğrafını at.

Hocam 16000 mesaj hayırlı olsun. Konu açardım da yeni konu açtım daha.

Kasanın desteklediği anakart tipine bakmalısın(ATX, mATX gibi).

Ekstra olarak bir tavsiye verecek olursam eğer işlemci soğutucun yok ise en kısa sürede bir soğutucu almaya bak. Tabi onun için ayrı bir konu açar oradan tavsiye alırsın. Tabi bu birazda kullanımına bağlı ama sen yine de ne olur ne olmaz para biriktir kış aylarında çok ısınmasa da havalar ısındıkça ihtiyaç duyulabilir.

5600X'in mükemmel bir UV performansı var. Isınma sorunu yaşayacağını sanmıyorum. Öyle bir şey olursa da yardımcı oluruz.

Kasa modelini söylersen iyi olur. Bilinmedik bir kasa ise vida deliklerinin fotoğrafını at.

@Sekar
Hocam anakartınız kasanın alt kısmına tamamen yapışık değil ise uyar muhtemelen. Yine de fazladan vida deliği var mı diye kontrol edin.

Hocam 16000 mesaj hayırlı olsun. Konu açardım da yeni konu açtım daha.

Kasa bu, ne oldugunu bile bilmeden almıştım Allah'a emanet çalışıyor zaten kapak açık felan :D Bide ben 550w psu var dedim ama bu kasada 500w varmış, benimki stock psu ise 500'dür, yeter mi o?

Kesinlikle 5600X al. 800 TL anakart için ayır. Bir süre 8 GB RAM kullanır, ileride bir tane daha takarsın.
5600X zaten beni de çok cezbediyordu bu yorumların üstüne de artık iyice vuruldum diyebilirim, nasip olursa kesinlikle onu alacağım :D Ram konusunda ise 8 yetmiyo bana şuanki kullanım biçimimle o yüzden onu 16'ya çıkarmakta kararlıyım, bütçeyi aştık gittik tabi bu arada ama napalım 🤣🤣

5600X zaten beni de çok cezbediyordu bu yorumların üstüne de artık iyice vuruldum diyebilirim, nasip olursa kesinlikle onu alacağım :D RAM konusunda ise 8 yetmiyor bana şu anki kullanım biçimimle o yüzden onu 16'ya çıkarmakta kararlıyım, bütçeyi aştık gittik tabii bu arada ama ne yapalım 🤣🤣

Ya dostum şimdi bir şey diyeceğim kızacaksın ama, PSU kötü gibi en kısa sürede yeni bir PSU al diyeceğim. Bu durumda sıfırdan PC toplamış (anakart + RAM + işlemci + PSU) olacaksın :D. Hazır elin değmişken bir SSD ve bir ekran al 2. bilgisayarını toplamış ol :D.

Ya dostum şimdi bir şey diyeceğim kızacaksın ama, PSU kötü gibi en kısa sürede yeni bir PSU al diyeceğim. Bu durumda sıfırdan PC toplamış (anakart + RAM + işlemci + PSU) olacaksın :D. Hazır elin değmişken bir SSD ve bir ekran al 2. bilgisayarını toplamış ol :D.
Ya zaten psu leş oldugu konusunda şüphem yok, dediğim gibi ne oldugunu bilmeden aldım iş görsün diye ve şuanlık işimi görüyo yeter bana 🤣
SSD var 240gb ve monitorum de güzel monitor, gerek yok onlara 😁

Ya zaten PSU leş oldugu konusunda şüphem yok, dediğim gibi ne oldugunu bilmeden aldım iş görsün diye ve şu anlık işimi görüyor yeter bana 🤣
SSD var 240GB ve monitörüm de güzel monitör, gerek yok onlara 😁

Tavsiyem öbür PC'nin parçalarını satma, ucuz yollu bir monitör bulursan 2. bir PC olarak kullanırsın onu :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı