+3500 TL Laptop Önerisi

cihann

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Web Programlama
Herkese merhaba,

Ben web grafik & web programlama ile uğraşıyorum ve şuan projeleri yaptığım bilgisayar yeni nesil programlarda kasmaya sorun çıkarmaya başladı (Çok eski bir PC) ve bende yeni bir bilgisayar almaya karar verdim. Asıl amacım programlarımı rahatça açabilmek (photoshop, komodo vs.) zaten grafik ile öyle büyük işlemler render vs. yapmıyorum en fazla bir site tasarımı. :) Dediğim gibi web tasarımımı ve kodlarımı rahatça yazabileceğim bir laptop istiyorum ancak projelerimin dışında oyunda oynayabilirim. Bu paraya masaüstü toplamak çok daha mantıklı olurdu fakat bazen evde sıkılıp kafelerde yazmak istiyorum kodlarımı o yüzden laptop seçtim :) Bütçem 3.500 - 10.000 arasında olabilir fakat param gereksiz yere gitmesin istiyorum lütfen ona göre mantıklı bir öneri yapın.

Son olarak aklım macbook'a takılıyor eğer mac bir laptop daha uygun olur derseniz onuda önerebilirsiniz. İyi forumlar. (İleriye dönük olmasını istediğim için fazla bütçe ayırdım. Hiçbir işlemde bana sorun çıkarmaması gerekiyor uzun bir süre.)

Son düzenleyen: Moderatör:
O laptop gaming olarak geçiyor benim asıl amacım oyun oynamak değil tabi ordaki 'gaming' yazısı işin reklamıysa onu bilemem fazla anlamıyorum :D Her şeyde bol bol yeter diyorsanız bunu listeme ekliyorum. Teşekkürler.

@MF bende onu düşündüm ilk fakat ekranı bana kötü gibi geldi. Fiyatı +5000 ve ekranı 512MB .

Merhaba istersen şu laptopa da bir bak.

MSI GS60 Ghost 2PL-049TR Intel Core i7 4710MQ 2.5GHz / Fiyatı

Çok ince bir bilgisayar. 19mm olması lazım tam emin değilim ve ben senin yerinde olsa bunu alıp en az 120 gb ssd eklerim. Eğer daha önce hiç ssd kullanmadıysan denemelisin bilgisayarı çok hızlandırıyor.

İstersen aşağıdan fps değerlerine bakabilirsin.

İki tane macbook pro ekledim yukarıya bir tanesi i7 işlemcili ve ekranı biraz daha büyük diğerin işlemcisi i5 ve ekranı birazcık daha küçük. Ama bana kalırsa oyunda oynayacaksan msi almalısın. Mac'lar daha çok iş bilgisayarı bence.

Herkese merhaba,

Ben web grafik & web programlama ile uğraşıyorum ve şuan projeleri yaptığım bilgisayar yeni nesil programlarda kasmaya sorun çıkarmaya başladı (Çok eski bir PC) ve bende yeni bir bilgisayar almaya karar verdim. Asıl amacım programlarımı rahatça açabilmek (photoshop, komodo vs.) zaten grafik ile öyle büyük işlemler render vs. yapmıyorum en fazla bir site tasarımı. :) Dediğim gibi web tasarımımı ve kodlarımı rahatça yazabileceğim bir laptop istiyorum ancak projelerimin dışında oyunda oynayabilirim. Bu paraya masaüstü toplamak çok daha mantıklı olurdu fakat bazen evde sıkılıp kafelerde yazmak istiyorum kodlarımı o yüzden laptop seçtim :) Bütçem 3.500 - 10.000 arasında olabilir fakat param gereksiz yere gitmesin istiyorum lütfen ona göre mantıklı bir öneri yapın.

Son olarak aklım macbook'a takılıyor eğer mac bir laptop daha uygun olur derseniz onuda önerebilirsiniz. İyi forumlar. (İleriye dönük olmasını istediğim için fazla bütçe ayırdım. Hiçbir işlemde bana sorun çıkarmaması gerekiyor uzun bir süre.)

http://www.sadecenotebook.com/msi-apache-pro-ge60-2pe-495xtr-gaming-notebook-pmu400296
http://www.sadecenotebook.com/gigabyte-p27gv2-tr003h-gaming-notebook-turuncu-pmu386910
http://www.sadecenotebook.com/asus-n750jk-t4109h-notebook-pmu324175

Herkese merhaba,

Bence hiç böyle şeylerle uğraşma. Buyur tamamen oyunlar için tasarlamış güzel bir site: Monster Notebook

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı