3500 TL laptop önerisi

Merhaba arkadaşlar,

Ben şu anda üniversitede okuyan bir fizik öğrencisiyim. Şu anda hazırlık okumama rağmen latex ve python öğrenmeye çalışıyorum ancak okulun bilgisayarlarına her seferinde bunları yükleyip kullanmaktan gına geldi. Dolayısıyla, kendime bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum.

Bütçem başlıkta da belirttiğim gibi 2800-3500 TL arasındadır. Aslına bakarsanız 3500 lira benim için en son fiyattır. Ancak belki bir veya iki yüz türk lirası kadar daha ekleme yapabilirim bütçeme. Dizüstü bilgisayarı alma amacım kodlamayla ilgilenmek ve fizik lisansımın ilerleyen yıllarında kullanmam gereken matlab gibi programları ve belki de photoshop programlarını hızlı şekilde kullanmaktır. Asıl amacım oyun oynamak olmasa da LOL, Dota gibi Moba oyunlarını veya BF3'ü açabilen bir bilgisayar olursa da, bu efsane bir öneri olur.

İnternette kısa bir araştırmayla şu bilgisayarları buldum. Sizin de değerlendirmenizi isterim.

1) Acer A315-21-95H4 Amd A9-940 3.0 Ghz 4Gb/500Gb 15.6" Hd Led Notebook Fiyatı ve Özellikleri
2) Asus X402bp-Ga054t Amd A9-9420 3Ghz 4Gb Ddr3 1Tb Radeon R5 14" Notebook Fiyatı ve Özellikleri
3)Hp 15-Bw028nt 2Cl60ea A12-9720P Apu 2.7Ghz 8Gb 1Tb Radeon 530 15.6" Notebook Fiyatı ve Özellikleri
4)Hp 15-Bw019nt 2Cl51ea Amd 3.20Ghz 4Gb 1Tb Amd Radeon 520 15.6" Notebook Fiyatı ve Özellikleri
5)LENOVO Ideapad 330S Amd A9-9425-4GB DDR4 Ram-1 TB-Radeon 530 2GB DDR5-15.6" HD-Win10-Gri-81F9001QTX

Şimdiden tavsiye edeceğiniz ürünler ve yorumlarınız için teşekkür ederim. Herkese iyi günler dilerim.
Lenovo IdeaPad 320 80XH00ALTX i3-6006U 4GB 1TB 2 GB GeForce 920MX 15.6 Dos Notebook
Dell Vostro 3578 N072VN3578EMEA01 i5-8250U 8GB 256GB SSD 2 GB Radeon 520 15.6 Dos Notebook
bunlarda alınabilir.

Öncelikle teşekkür ederim öneriniz için. Bir sorum olacak. Ben bu bilgisayari alirsam 2-3 sene sonra ssd ve 4 gb ram eklemesi yapabilir miyim?
Tabi, kasanın altında hdd ve ram bölmesine ulaşım için ayrı kapaklar var , çok kolay.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
yalnız bu sistem linux
Dostum Linux değil aslında o bilgisayar FreeDOS, istediğin sistemi kurabilirsin yani.
Boş göndermemek adına bazı firmalar önceden Linux sürümlerinden birini kuruyor.
Bittabi Windows 10 da kurulabilir laptopa.

Şu anda kafam çok karıştı. Arkadaşlarım direk ekran kartı iyi olan bir bilgisayar al, işlemcisi ve ram'i iyi olmak zorunda gibisinden yorumlarda bulundular. Bütçemi biraz daha artırıp Abra A5 V13.1.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook bilgisayarı almamın daha iyi olacağını söyleyenler de oldu. İ5 8250 işlemcili bir bilgisayarın işlemci frekansının1.6 ghz den 3.40 a kadar olduğunu ancak bilgisayarın zorlandığı zamanlarda 3.40 'a kadar çıkacağını dolayısıyla bunun bilgisayarı yoracağını söyleyenler de oldu.

Sanırım 3500 liraya ekran kartı da fena olmayan bir bilgisayar alacağım ama şu son i5 8250 meselesi kafamı karıştırdı. Bu konuya açıklık getirirseniz benim için çok iyi olur.

Şu anda kafam çok karıştı. Arkadaşlarım direk ekran kartı iyi olan bir bilgisayar al, işlemcisi ve ram'i iyi olmak zorunda gibisinden yorumlarda bulundular. Bütçemi biraz daha artırıp Abra A5 V13.1.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook bilgisayarı almamın daha iyi olacağını söyleyenler de oldu. İ5 8250 işlemcili bir bilgisayarın işlemci frekansının1.6 ghz den 3.40 a kadar olduğunu ancak bilgisayarın zorlandığı zamanlarda 3.40 'a kadar çıkacağını dolayısıyla bunun bilgisayarı yoracağını söyleyenler de oldu.

Sanırım 3500 liraya ekran kartı da fena olmayan bir bilgisayar alacağım ama şu son i5 8250 meselesi kafamı karıştırdı. Bu konuya açıklık getirirseniz benim için çok iyi olur.

Hocam kimlerden bilgi alıyorsunuz :) 8250u en son nanometre ile üretilen çok iyi bir işlemci, geçen serilerdeki U işlemcilerle karıştırmayın. Zorlanma olayı da olmaz zaten 15W işlemci, ısınmaz bile adam akıllı.
8250u ve 940MX veya MX150'li bir laptop işinizi görür 350 ₺ seviyesindeyseniz, eğer yükseğe çıkarım derseniz attığınız monster hem işlemci hem ekran kartı olarak çok daha iyi olacak tabi.

Hocam kimlerden bilgi alıyorsunuz :) 8250u en son nanometre ile üretilen çok iyi bir işlemci, geçen serilerdeki U işlemcilerle karıştırmayın. Zorlanma olayı da olmaz zaten 15W işlemci, ısınmaz bile adam akıllı.
8250u ve 940MX veya MX150'li bir laptop işinizi görür 350 ₺ seviyesindeyseniz, eğer yükseğe çıkarım derseniz attığınız monster hem işlemci hem ekran kartı olarak çok daha iyi olacak tabi.
Hocam teşekkür ederim. i5 8250U işlemcili, mx150 li bir bilgisayar aldım. Şu anlık memnunum. Hem bilgisayar alma amacımı yerine getirebileceğim hem de arada sırada stres atmak için oyun oynayabileceğim türden bir bilgisayar aldığımı düşünüyorum. Oyun oynamak planlarda yoktu ancak bir artı oldu benim için.

Yorum yapan herkese teşekkür eder herkese iyi günler dilerim.

Hocam teşekkür ederim. i5 8250U işlemcili, mx150 li bir bilgisayar aldım. Şu anlık memnunum. Hem bilgisayar alma amacımı yerine getirebileceğim hem de arada sırada stres atmak için oyun oynayabileceğim türden bir bilgisayar aldığımı düşünüyorum. Oyun oynamak planlarda yoktu ancak bir artı oldu benim için.

Yorum yapan herkese teşekkür eder herkese iyi günler dilerim.
En iyi tercihi yapmışsınız. Hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı