3500 TL monitör dahil bilgisayar toplama

Bütçe
3500 - 3700 TL
Vatan’dan toplamak zorunda değilsen bu bütçe ile zorlayarak (indirimle) R5 1600 + RX580 bir sistem toplanabilir. Benim tavsiyem rekabetçi oyun oynuyorsan bütçenin minimum 700TL sini ikinci el 144HZ TN monitör için ayır. Rami 8 alıp bir iki ay sonra 16 yap. Hard disk şart değilse SSD’yi 480 tut. PSU olarak F/P olarak High Power önerebilirim. Bütün bunlara uğraşamam diyorsanız 700-800 TL yi monitör için ayırıp 2700-2800 e hazır sistem bakın.

Bu sistem için fazla bile.
Tavsiyem bu sistemi alma.Youtube da indirimli sistem toplayanlar var oradan al hem daha ucuza daha iyi sistem alırsın .Bu ekran kartı ömrünü yitiriyor tavsiyem daha iyi bir ekran kartı alman.
Aslında doğru diyorsun ama bütçe az ve monitör dahil bir sistem toplamak istiyorum ayrıca intel olmasını ve parçaların tamamının Asus olmasını bu sebeplerden dolayı bu pc yi topladım ekran kartı konusuna gelirsek genellikle çevrimiçi oyunlar cs go cs 1.6 falan oynarım onun dışında da pc zaten iyi sayılır evde dursa her işi görür bu yuzden fazla butçemi aşmama gerek yok bence
AMD düşünür müsünüz?
Hayır
Bence 16 GB Ram fazla duruyor.Çünkü bu sistemin oynatacağı oyunlarda Ram'in en fazla %70'i falan kullanılır.Oradan biraz kısıp SSD düşünebilirsin.Karar senin.
Aslında 8 GB Ram yeterli diye düşünüyorken bu rami gördüm fiyatı gayet uygun 16 GB ve sisteme uyumlu
Almışken bunu alıyım dedim ayrıca dual kit hem bir tık da olsa performansı artar hemde uyumsuzluk sorunu olmaz.
İncehesapta her Cuma güzel indirimler oluyor bugün 500 TL'ye 9100F vardı.
Öneriniz için teşekkür ederim hocam
Eğer sadece Vatan'dan toplamak zorundaysanız, artık RX 550 çok düşük performans veren bir kart. Belleklerden bir tanesini sonra alırsanız ve bütçede 200 lira daha boşluğunuz varsa bütün bu parayı koyarak RX 570 ITX alabilirsiniz. Bu model tek fanlı ama sıcaklık olarak belli bir seviyeyi aşmıyor deniliyor. 570 Armor modellerinin çok ısındığı söylendiği için onu pek önermiyorlar. Eğer bütçede biraz daha esneklik yaparsanız GTX 1650 alabilirsiniz veya Rog Strix 570. (Vatan'dan alacağınızı kabul ederek sadece onlar arasından öneriyorum)

İsterseniz mevcut belleklerinizden 8 lira daha fazla vererek 533 liraya 3000 Mhz değerindeki bellekleri alabilirsiniz. Performans olarak bir tık daha iyi olur.
3000 mhz Ram alsam bile Anakart max 2666 mhz destekliyor yani 3000 mhz Ram yine aldığım ram in hızında çalışır ve bu yüzden gerek duymadım
Ekran kartı konusu ise rx 550 normal bir ev kullanıcısı için yeterli zaten cs go pubg mobile oynarım en fazla
Vatan’dan toplamak zorunda değilsen bu bütçe ile zorlayarak (indirimle) R5 1600 + RX580 bir sistem toplanabilir. Benim tavsiyem rekabetçi oyun oynuyorsan bütçenin minimum 700TL sini ikinci el 144HZ TN monitör için ayır. Rami 8 alıp bir iki ay sonra 16 yap. Hard disk şart değilse SSD’yi 480 tut. PSU olarak F/P olarak High Power önerebilirim. Bütün bunlara uğraşamam diyorsanız 700-800 TL yi monitör için ayırıp 2700-2800 e hazır sistem bakın.
Hocam SSD öneriniz için çok teşekkürler sayenizde kafama dank etti 120 GB düşününce de bence de az geldi bu yuzden 240 GB yapmaya karar verdim 480 GB SSD gerek yok çünkü sadece win 10 kurup bir kaç oyun yükleyeceğim ama ilerde depolama alanı ihtiyacım olursa 1tb Hdd almayı planlıyorum onerileriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı