3500 TL Monitör Önerisi

Bütçe
2500-3500
Sakın gidip VA panel almayın ben cahillik yapıp aldım Casper E238FHD monitörüm var HDMI'da kullanıyorum 144Hz'de ghosting sorunu mevcut 1saniyeden çok daha kısa bir sürede siyah ekran alıyorum IPS panel alın.

Sakın gidip VA panel almayın ben cahillik yapıp aldım Casper E238FHD monitörüm var HDMI'da kullanıyorum 144Hz'de ghosting sorunu mevcut 1saniyeden çok daha kısa bir sürede siyah ekran alıyorum IPS panel alın.

Bence marka modele göre değişir. Bende MSI G24C6 modelini kullanıyorum VA panel bir monitör 144Hz HDMI ile kullanıyorum rahatsız edici bir ghosting sorunu yok monitörde.

Bence marka modele göre değişir. Bende MSI G24C6 modelini kullanıyorum VA panel bir monitör 144Hz HDMI ile kullanıyorum rahatsız edici bir ghosting sorunu yok monitörde.

Dostum VA panel çok kullandım ASUS'ta MSI'da Casper'da aldığım her VA panelde çok ghosting gördüm ve şunu anladım IPS alsan eğer bir sorun çıksa derimki markaya göre değişir ama bu VA panellerde hep ghosting gördüm her ürün sorunlu çıkamaz öyle değil mi?

O ekran kartına sakın o parayı vermeyi geri kalan bileşenler ne bilmiyorum ama o fiyata kesinlikle GTX 1650 alınmaz.

Alacağım. Zaman da kasa icin konu açacağım o zamann.

IPS panel ve 144 Hz ustu iyi markalardan alsam ghosting ve ölü pixel sorunu olmaz degil mi?

Profesyonel CS:GO oyuncusuyum çoğu kişi IPS panel demiş ama onlara katılmıyorum ( CS:GO için bu düşüncem) tek katıldığım nokta VA panel onu da tavsiye etmiyorum BenQ XL2411K'nın fiyatına baktım 5bin TL değerinden görünüyor ama alternatif olarak TN panel olan ekran bulabilirsin bir arkadaşımda Gamepower vardı TN panel Curved kavisli çok güzeldi deneme şansım oldu sonradan öğrendiğim panelini Samsung'un yapmış olması o yüzden Gamepower alabilirsin kesinlikle tavsiye ederim CS:GO için 24" inç olmasına dikkat et, bu tavsiyem sadece CS:GO içindir arkadaşlar çarpıtmayın aksini İddia edende prosettings'te profesyonel oyuncuların monitörlerini araştırsın herkesin TN panel kullandığını görüceksiniz.

Profesyonel CS:GO oyuncusuyum çoğu kişi IPS panel demiş ama onlara katılmıyorum ( CS:GO için bu düşüncem) tek katıldığım nokta VA panel onu da tavsiye etmiyorum BenQ XL2411K'nın fiyatına baktım 5bin TL değerinden görünüyor ama alternatif olarak TN panel olan ekran bulabilirsin bir arkadaşımda Gamepower vardı TN panel Curved kavisli çok güzeldi deneme şansım oldu sonradan öğrendiğim panelini Samsung'un yapmış olması o yüzden Gamepower alabilirsin kesinlikle tavsiye ederim CS:GO için 24" inç olmasına dikkat et, bu tavsiyem sadece CS:GO içindir arkadaşlar çarpıtmayın aksini iddia edende prosettings'te profesyonel oyuncuların monitörlerini araştırsın herkesin TN panel kullandığını görüceksiniz.

Sadece CS:GO için mi? Bana gunluk kullanim icin de iyi olmasi lazim.

Sadece CS:GO için mi? Bana gunluk kullanim icin de iyi olmasi lazim.

Günlük kullanım içinde çok iyi ama TN panel CS:GO'da kendini belli ediyor daha doğrusu her monitör günlük kullanım için iyidir sana tavsiyem CS:GO ve Valorant oynayacaksan IPS yerine TN paneldir sadece dizi film izliyeceğim ve LoL oynayacagım dersen o zaman IPS paneldir ben TN panellede çok dizi film izledim hiçbir problemim olmadı monitörün sağından solundan bakmıyorum sonuçta onu söylerler IPS'te çok köşeden bakınca renklerde azalma olmuyor diye iyide ben monitörü karşıma alarak PC'ye oturuyorum 😂

Günlük kullanım içinde çok iyi ama TN panel CS:GO'da kendini belli ediyor daha doğrusu her monitör günlük kullanım için iyidir sana tavsiyem CS:GO ve Valorant oynayacaksan IPS yerine TN paneldir sadece dizi film izliyeceğim ve LoL oynayacagım dersen o zaman IPS paneldir ben TN panellede çok dizi film izledim hiçbir problemim olmadı monitörün sağından solundan bakmıyorum sonuçta onu söylerler IPS'te çok köşeden bakınca renklerde azalma olmuyor diye iyide ben monitörü karşıma alarak PC'ye oturuyorum 😂
bu durum eskidendi, artık fast ips monitörler mevcut ve çoğu pro oyuncu bu monitörleri kullanıyor, kaldı ki standart bir ips oyuncu monitörü bile 1ms gtg degeri verebiliyor artik sana

Bu durum eskidendi, artık Fast IPS monitörler mevcut ve çoğu Pro oyuncu bu monitörleri kullanıyor, kaldı ki standart bir IPS oyuncu monitörü bile 1ms GtG degeri verebiliyor artik sana

Şu anda kullandığım monitör Alienware 24.5" AW2523HF 360Hz 0.5ms Fast IPS monitör ama arkadaş bütçeyi 3500 TL olarak belirlemiş o fiyat bandına Fast IPS imkansız o yüzden normal IPS yerine TN paneli tercih etmeli oynıcağı oyun CS:GO ve Valorant'sa dizi filmde izler ama bütçe +6000 TL ise Fast ve Premium IPS'leri öneririm direkt

Geri
Yukarı