3500 TL notebook önerisi

Hocam pardon ama DELL 7559 ile Abra A5 V7 arasındaki hangi özellikleri kıyaslayarak daha düşük diyorsunuz anlamadım? Sadece Hardisk RPM hızı fazla. Hepsiburada'dan alacagınız Dell 7559 16gb RAM + Windows 10 ile 3500 TL. Bu şartlarda monster almak çok mantıksız.

Windows 10 pro OEM'i kendisi 50 tl'ye alıp yükleyebilir bunu mu sorun ettiniz?

Dell'de optik sürücü yok + DDR3 + 5400 RPM + Parmak izi okuyucu yok + Bellek yuvası 2 adet.
Monster'da üstte saydıklarımın hepsi var + 3 bellek yuvası var. Bunların fiyatını üstüne koyarsan emin ol Dell daha pahalı.

+ 5400 RPM'i kimse tavsiye etmez.

DDR3L deki daha düşük voltaj ihtiyacı ram de daha az ısınmaya sebep olur ve DDR3 ten daha uzun ömre imkan kılar. Ayrıca sistem daha az elektrik harcar.
DDR3L düşük enerji tüketimi sebebiyle bazı laptoplarda ve mobil cihazlarda tercih edilir. Laptop un veya mobil cihazın batarya süresi artar

Karar yinede arkadaşın kendisi bilir.

Windows 10 pro OEM'i kendisi 50 tl'ye alıp yükleyebilir bunu mu sorun ettiniz?

Dell'de optik sürücü yok + DDR3 + 5400 RPM + Parmak izi okuyucu yok + Bellek yuvası 2 adet.
Monster'da üstte saydıklarımın hepsi var + 3 bellek yuvası var. Bunların fiyatını üstüne koyarsan emin ol Dell daha pahalı.

+ 5400 RPM'i kimse tavsiye etmez.

DDR3L deki daha düşük voltaj ihtiyacı ram de daha az ısınmaya sebep olur ve DDR3 ten daha uzun ömre imkan kılar. Ayrıca sistem daha az elektrik harcar.
DDR3L düşük enerji tüketimi sebebiyle bazı laptoplarda ve mobil cihazlarda tercih edilir. Laptop un veya mobil cihazın batarya süresi artar

Karar yinede arkadaşın kendisi bilir.
Kardeşim ben kararımı verdim senin dediğini alıcam Bide bilgisayara 1 TB hdd ve 8 GB ram taktırsam uygun görürmüsün ? Yani rami 16 gb yapıcam. Uygunmudur.

Para sıkıntın yoksa taktır ikisinide çünkü takılı olan SSD çok az en fazla 2-3 oyun yükleyebilirsin o yüzden HDD taktırman mükemmel olur + RAM'ide 16 GB yaparsan kafan rahat olur sıkıntı yaşamazsın.

Para sıkıntın yoksa taktır ikisinide çünkü takılı olan SSD çok az en fazla 2-3 oyun yükleyebilirsin o yüzden HDD taktırman mükemmel olur + RAM'ide 16 GB yaparsan kafan rahat olur sıkıntı yaşamazsın.
Hdd için bir seçenek var. Ram in hangi hızda olanını seçeyim sence?
Bide Monsterda 9 taksit yapınca üzerine vade farkı biniyormu,?

3400 laptop + 16 GB RAM 2133mhz (2x8) + 1 TB HDD: 4.045,64 TL KDV Dahil
3400 laptop + 16 GB RAM 1600mhz (2x8) + 1 TB HDD: 3.814,36 TL KDV Dahil

8 GB RAM seçmişsiniz :D O 8'i seçince normal var olanın üstüne 8 eklenmiyor hocam sadece 8 GB RAM demektir o.

3400 laptop + 16 GB RAM 2133mhz (2x8) + 1 TB HDD: 4.045,64 TL KDV Dahil
3400 laptop + 16 GB RAM 1600mhz (2x8) + 1 TB HDD: 3.814,36 TL KDV Dahil

8 GB RAM seçmişsiniz :D O 8'i seçince normal var olanın üstüne 8 eklenmiyor hocam sadece 8 GB RAM demektir o.
Anladım çok pardon :DPeki 4000 tlyi 9 taksit yapınca üstüne fiyat ekliyolarmı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı