3500 TL orta seviye bilgisayar toplama

Bütçe
3.500

catfood

Hectopat
Yer
Coruscant, Empire
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Webmaster, Modder - Cyberpunk 2077 & Titanfall 2 & Battlefront 2
Evet, böyle bir şey mümkün mü? Ortadan kastımda şu; ben Battlefront 2, Jedi fallen order, CS:GO gibi oyunlar oynuyorum. İmza kısmımda Steam linkim var oynadığım oyunlara göre bana sorun yaratmayacak bir şeyler önermeniz mümkün mü? Şu an i5-3340, R7 265 gibi bayağı eski donanımla CS'de sabit 1280 ayarlarımda falan hiçbir mapte 120 FPS altına düşmüyorum, yani 20 milyarlık makinem bile olsa yine bu ayarlarda oynayacağım için bunu saymamıza pek gerek yok herhalde ama burada da işlemci devreye giriyor diye biliyorum. Battlefront 2 ve fallen order oynarken de alışkanlık gereği ayarlar düşük oynadığım için medium seviyelerde kısmen kasmadan falan oynayabiliyorum. Yine de tabii yeni bir sisteme geçip akıcılığı arttırmak, belki ayarları da arttırmak ve CS neyse ama diğer oyunlardan daha fazla haz almak istiyorum. Şu anki sistemimde DDR3 16 GB RAM'im var ama muhtemelen yeni sistemde artık dörde yükselmek gerekecek o RAM'leri satıp yerine DDR4 alabilirim. Yani RAM haricindeki şeyleri önerirseniz sevinirim. Tabii böyle bir şey mümkünse...

Şuan kullandığınız parçaları yeni sistem aldığınızda kullanmayacaksanız, ikinci elde satın. Yeni bilgisayarınız için de bütçenizi artırmış olursunuz.

RAM istemiyorsanız sizi güncel tutacak böyle bir sistem kurulabilir.

İşlemci=AMD Ryzen 3 3100 Dört Çekirdek 3.60 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 1000TL

Anakart=Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 555TL

Ekran Kartı=Sapphire RX 560 Pulse 11267-18-20G 128 Bit GDDR4 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 1042TL

Depolama=Kingston 480 GB A400 SSDNow SA400S37/480G 2.5" SATA 3.0 SSD SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 456TL

Kasa=POWER BOOST VK-P3305B 500W Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA 515TL

Toplamda 3568TL yapıyor. Bende isterdim daha iyisini toplamayı, ama şartlar ortada. Bu sistemde 3100 işlemci seni zora sokmaz ekran kartı yükseltmesine açık aynı zamanda anakart da önü azda olsa açık bir anakart. Tek sırıtan parça kasa oldu. Ona da yapacak bir şey yok.

Ya beyler yarın Allah izin verirse bu PC'yi alacağım nasıl 4K fiyat.

Beklentilerim Mafia 3 tarzı oyunları orta oynatır mı?

Tek kelimeyle berbat, sosyalde anasayfaya gelip konu açın size sistem toplama konusunda yardım edelim, başkasının konusundan sistem tavsiyesi istemek yasak galiba.

RAM istemiyorsanız sizi güncel tutacak böyle bir sistem kurulabilir.

İşlemci=AMD Ryzen 3 3100 Dört Çekirdek 3.60 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 1000TL

Anakart=Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 555TL

Ekran Kartı=Sapphire RX 560 Pulse 11267-18-20G 128 Bit GDDR4 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 1042TL

Depolama=Kingston 480 GB A400 SSDNow SA400S37/480G 2.5" SATA 3.0 SSD SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 456TL

Kasa=POWER BOOST VK-P3305B 500W Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA 515TL

Toplamda 3568TL yapıyor. Bende isterdim daha iyisini toplamayı, ama şartlar ortada. Bu sistemde 3100 işlemci seni zora sokmaz ekran kartı yükseltmesine açık aynı zamanda anakart da önü azda olsa açık bir anakart. Tek sırıtan parça kasa oldu. Ona da yapacak bir şey yok.
Peki bu sistemde SSD çıkartıp ekran kartına ekleme yapabilir miyiz? Bütçenin düşüklüğünün farkındayım sizlerde o yüzden parça bulamıyorsunuz ama 560 için biraz geç değil mi? SSD için ilerde farklı bir şey ayarlayabilirim çünkü. Hali hazırda elimde 2TB bir HDD var ve tamam SSD gücüne asla erişemez ama en azından depolama olarak beni bir süre daha tutabilir. Performans olarakta dediğim gibi ileride alabilirim.

Peki bu sistemde SSD çıkartıp ekran kartına ekleme yapabilir miyiz? Bütçenin düşüklüğünün farkındayım sizlerde o yüzden parça bulamıyorsunuz ama 560 için biraz geç değil mi? SSD için ilerde farklı bir şey ayarlayabilirim çünkü. Hali hazırda elimde 2TB bir HDD var ve tamam SSD gücüne asla erişemez ama en azından depolama olarak beni bir süre daha tutabilir. Performans olarakta dediğim gibi ileride alabilirim.
Öyle bir şey istiyorsan ekran kartını GTX1650 yapabiliriz ve performans açısından iyi bir artış elde edebiliriz.
Bu kartla RX560 ı değiştirebilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı