3500 TL Sistem Önerisi

sawsaw954

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar 3500 TL bütçem var. Bununla İntel Nvdia grafik kartlı bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum. Bir şeyler önerebilir misiniz? :redface:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeyi biraz aştık kusura bakma ama gtx780 için değer. bu sistemi öneriyorum.
(sağ tık yapıp resim url'sini kopyala deyince büyük halini görebilirsin.)
4534incil8167608.jpg

Teşşekürler ama işlemci intel olsaydı daha iyi olurdu ama gtx 780 den dolayı fiyat çok pahalı olurdu.

Haklısınız. Ekran kartını en üst seviyede tutmak istedim, oyunları rahat oynayın diye. Eğer 4570 veya 4440 eklersem 3.800TL'ye kadar çıkıyor fiyat. Bir GTX780 Titan almak var, bir de GTX780 almak var. Benim görüşüm bu sistem dursun. Sizin fikrinize kalmış.

Öncelikle bütçeye monitör dahil mi? 2. olarak online oyunlarda FX 8320 bayağı bir çuvallıyor. İ5-4670K öneririm. 3.'sü ise GTX 780 şart mı? R9 290'ı alarak işlemciye arta kalan parayı yatırabilirsin. R9 290 peynir-ekmek gibi satıyor yurt dışında. Bence Nvidia takıntınız yoksa eğer R9 290 ile 3500'e tamamlayabilirsiniz sisteminizi. Buradaki tüm parçaları eklediğinizde fiyat tam olarak 3500'e denk geliyor.

Son düzenleme:
Online oyunlarda benim Pentium E-5400 işlemci kolay kolay çuvallamazken bu işlemci hiç çuvallamaz. GTX 780 Tİ'li sistemi alın şuan Dünya'daki en iyi ekran kartı kendisi HD 7990'ı geride bıraktı.

Bütçeyi biraz aştık kusura bakma ama gtx780 için değer. bu sistemi öneriyorum.
(sağ tık yapıp resim url'sini kopyala deyince büyük halini görebilirsin.)
4534incil8167608.jpg

Bu sistemde ramleri tek modül seçin. İşlemciyi de FX-6300 seçtik mi tamamdır.

Not: 6300 780Ti'ye dar boğaz yapmaz.

Her ne kadar Intel'in gereksiz fiyat yaptığını düşünsem de, stabil bir sistem yapmamız gerekiyor. Yerinizde olsam işlemciyi yüksek tutarım. Kalan parayı da biraz daha düşük ekran kartına harcar, ilerleyen zamanlarda bir Upgrade ile ekran kartımı yükseltirim ve hiç sorun yaşamam.

6300'ın şu an sorun yaşadığı bir şey yok. İlerleyen dönemde (3 sene kadar) zaten AM4 veya AM4+ soketler çıkacak ve o zaman ufak bir anakart + işlemci yükseltmesi ile yola devam edebilir. Ama ekran kartı yükseltmek çok daha zor ve masraflı bir işlem. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı