3500 TL sistem toplama

Bütçe
3500 TL

kanvil

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar.

Sadece Valorant oynanacak bir bilgisayar için toplamış olduğum parçalar hakkında fikrinizi ve tavsiyenizi almak istiyorum. Tekrar vurgulamakta yarar görüyorum; bu sistemde sadece ve sadece Valorant oynanacak başka hiçbir oyun veya işlem yapılmayacak, düşünürken bunu da göz önünde bulundurursanız daha verimli olacaktır.
Ve son olarak monitör 60Hz olduğu için 60+ FPS verecek bir sistem olması kafi. Oyunu içi ayarlardan 60 FPS'ye sabitleyeceğiz çünkü.

Toplam: 3500 TL

İlgi gösteren herkese teşekkür ediyorum.

Edit: Ram hatasını düzelttim.

Son düzenleme:

2 tane.

Depolama kısmından Crucial BX500 240 GB SSD'yi seçin. İsterseniz ekran kartını RX 560 veya GTX 1050 Ti yapabilirsiniz. Ya da RX 560 alıp RAM'leri 8x2 yapabilirsiniz. Seçim size kalmış.

Depolama kısmından Crucial BX500 240 GB SSD'yi seçin. İsterseniz ekran kartını RX 560 veya GTX 1050 Ti yapabilirsiniz. Ya da RX 560 alıp RAM'leri 8x2 yapabilirsiniz. Seçim size kalmış.
Bence 9.nesil artık alınmamalı. Benim attığım sistemde en azından sonradan ekran kartı takabilir. Ve yükseltmeye açık.

RX 560 Sistem alabiliyorsan(Modeli iyi olan) al, alamıyorsan Vega 11 APU sistem topla, RX 550'ye masraf yapmak iyi değil.
Apu sistem almak istemiyorum ileride işlemci veya ekran kartı değiştirme ihtimali de mevcut çünkü.

Sadece valorantı 60+ fps oynatabilmesi açısından ucuz bir sistem kurmak istediğimden dolayı ucuz bir ekran kartı seçtim. Gtx 1050ti birkaç yüz lira daha pahalıya denk geliyor. Söylediğiniz SSD değişikliğini yapabilirim fakat rx 550 dilediğim performansı vermez mi dersiniz?

Geri
Yukarı