3500 TL'ye ekran kartı önerisi

Ekran kartım GTX 1050 ve yavaş yavaş sonu geliyor.
Ekran kartımı MSI Radeon RX 5600 XT ile değiştirmeyi düşünüyorum.
İşlemcim AMD Ryzen 1600.
Besler mi? Önerilerinizi bekliyorum.

(Bütçe: 3500 TL.)
Çok az darboğaz yapar ancak ileri de Ryzen rx 3500x,3600 veya 3600x ile kullanırsan bir şey olmaz.(Ben Ryzen rx 3500x ile kullanıyorum gayette memnunum. İstersen özelden bazı oyunların testlerini atarım sana.)

Sapphire 5600 XT Pulse modeli kullanıyorum ve optimizasyon bakımından NVIDIA daha iyi. Benim bir şikayetim yok ekran kartımdan yüksek grafikli oyunlarda en fazla 65 dereceyi falan gördüm maksimum %32 fan devrinde, fanların sesi duyulmuyor kasam mesh. Herhangi bir ısı problemim yok ama driver konusunda bazen oyundan oyuna optimizasyon sıkıntısı çıkabiliyor, eski driver geçince düzeliyor. Ben Vatan'dan almıştım benim aldığım zaman fiyat bakımından 2060 bulunmuyordu en ucuzları 400-600 TL yukarıdaydı o yüzden 5600 XT tercih etmiştim.
Hala öyle bu arada indirim kovalanırsa aynı fiyata belki bulunur.

Sebep? Fan boyluğu lütfen yapmayın.(Ben ışın izleme teknolojisi kullanmayacağım, ASUS ROG STRIX modelini ucuz buldum diye RX 5600 XT aldım.)

3500TL öneri istemiş o fiyata alıncak en iyi kart 2060? DLSS olan oyunlarda adamın FPS'i artıcak her şeye fanboy damgası atmayın fanboysam neden yıllardır AMD kart kullanıyorum.

RTX2060 kartından şaşmayın.
Kesin konuştuğunuz için söyledim daha açıklayıcı olabilirsiniz, gerçi sizde haklısınız siz ortaya değil de konunun sahibine yazıyorsunuz. Ancak ben direk fanboy olduğunuzu söylemek istememiştim daha çok yapılmamasını istedim.

İndirimsiz RTX 2060 veya indirimli RTX 2060S öneririm. AMD kart kullanıp ben dahil sorun yaşayan çok insan var. Şimdi bu mesajı alıntılayıp "Ben RX 5600 XT/RX 5700/ RX 5700 XT kullanıyorum. Sorun yaşamadım" demeyin lütfen. Siz sorun yaşamıyorsunuz diye kartlar sorunsuz olmuyor. Günde en az 2-3 tane AMD kartlarla Wattman, yeşil ekran gibi sorun yaşayanların açtığı konuları görüyorum.

İndirimsiz RTX 2060 veya indirimli RTX 2060S öneririm. AMD kart kullanıp ben dahil sorun yaşayan çok insan var. Şimdi bu mesajı alıntılayıp "Ben RX 5600 XT/RX 5700/ RX 5700 XT kullanıyorum. Sorun yaşamadım" demeyin lütfen. Siz sorun yaşamıyorsunuz diye kartlar sorunsuz olmuyor. Günde en az 2-3 tane AMD kartlarla Wattman, yeşil ekran gibi sorun yaşayanların açtığı konuları görüyorum.
O sorunların büyük çoğunluğu düzeltildi diye biliyorum, en azından son zamanlarda alınan kartlarda o kadar fazla hata yok. Ve Rx 5600 XT nispeten hatasız asıl arızalı ürün Rx 5700/5700XT modeli.

O sorunların büyük çoğunluğu düzeltildi diye biliyorum, en azından son zamanlarda alınan kartlarda o kadar fazla hata yok. Ve Rx 5600 XT nispeten hatasız asıl arızalı ürün Rx 5700/5700XT modeli.
Sorunlar hiç olmasa bile o fiyat bandında 2060S gibi DLSS ve RTX teknolojilerini barındıran bir kart varken RX 5600 XT alınmaz.

Sorunlar hiç olmasa bile o fiyat bandında 2060S gibi DLSS ve RTX teknolojilerini barındıran bir kart varken RX 5600 XT alınmaz.
Olabilir bende normalde Rtx 2060 düşünüyordum ancak indirimde Asus Rog Strix görünce kaçırmayayım dedim. Çok sistem zorlayan oyunlar oynamadığım için sessizlik ve soğutma daha önemli benim için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı