3500 TL'ye R5 2400G Sistem Toplama

JessicaHyde

Hectopat
Bütçem kısıtlı olduğu için şimdilik 2400G'li bir sistem toplayıp birkaç ay idare ettikten sonra RX 580 ekleyerek devam etmeyi düşünüyorum ben. Su an için 3000-3500 civarı bir bütçem var maximum. Sizce idareten APU sistem toplamak mantıklı mıdır? RX 580 2400G ile darbogaz yapmaz değil mi? Elimde sadece idarelik eski bir monitör var. Sıfırdan kasa toplayacağım yani. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
580 eklediğimde 500w yeterli olacak mıdır? Bir de apu için tek kanal ram pek önerilmiyor yanına ikinciyi ekleyene kadar bu şekilde idare edebilir miyim sizce?

2400G Darboğaz yapar, darboğaz olmaması için 2600'den aşağısını takmamanız gerekiyor. Bende 1060 var, Battlefield 4-1-5 gibi kaliteli yapımlarda GPU'yu besleyemiyor. RX 580 bir tık daha güçlü, darboğaz daha da artar.

Ayrıca 2.El olarak 2400G Almayı düşünürseniz GET ilanı ile makul bir fiyata size verebilirim, dediğim gibi 1060'ı tıkıyor. 2600 veya 2600X alacağım.
Galiba yurt dışından geliyor.

500 watt 80+ kaliteli bir güç kaynağı en güçlü RX 580 i bile beslemeye yeterli olacaktır.Mesela RX 580'in Asus ROG Strix modelinde önerilen minimum güç kaynağı 500 watt.
2.soruya gelecek olursak tamamen apu bir sistem için 4+4 dual channel ramler elbette çok daha verimli olacaktır fakat anakartın tüm slotları dolacağı için 16 GB rame yükseltemeyiz.Ayrıca sistem apu olarak da kalmayacak bu yüzden başta 8 GB single channel ram takıp ilerde sistemi 16 GB a yükseltmek bana daha mantıklı geliyor.
Tabii baştan 8+8 dual channel yapmak isterseniz bir şey diyemem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı