3500 TL'ye sistem tavsiyesi

hayhaybaskan

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler technopat sakinleri. Ben sistem toplayacağım. Başlıkta da belirttiğim gibi 3500 tl'ye bir sistem almayı planlıyorum. Elimde monitör mevcut ancak çözünürlüğü düşük ve vga çıkışlı bir monitör. Galiba çözünürlüğü 1400-900, tam hatırlamıyorum. Sizce ekran dahil mi almalıyım yoksa hariç bir sistem mi? Sizler ikisinide önerebilirsiniz. Benim için daha iyi olur.

O bütçeye en az 1920x1080 bir monitör almanız lazım. Yoksa üst düzey ekran kartı almanın bir mantığı kalmaz.
Adsız.png

@hayhaybaskan Bence 970 daha iyidir. Nvidianın sundugu yazılım, driver desteği ve tabikide gtx900 serisinin düşük güç tüketimiyle daha iyi olur.
Belirttiğiniz açıklamalarda çok haklısınız. Driver destegi düşük güç tüketimi vb. durumlarda NVIDIA daha üstün gelmektedir. Fakat AMD firmasinin GPU ürünleri yabana atilmayacak kadar kalitelidir. Ve R9 390 güncel bi grafik karti olmasi nedeniyle performans bakımından GTX970 grafik kartindan çok üstündür. Birkaç benchmark videosunda görebilirsiniz. Kesinlikle R9 390.

Bazı amd oyunlarında %5 üstün r9 390 fakat güç tüketimi, güncel driver, directx 12 sebebiyle gtx 970 alınması daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı