3500TL İle Sistem Toplama

Dostum senin bu bilgisayar işlerinde hiç bilgin yok. Kusura bakma. İşlemci ile Ekran kartının hiçbir alakası yoktur. İstersen AMD işlemci alıp, Nvıdıa Ekran kartı al. İstersen de Intel işlemci alıp, Nvıdıa Ekran kartı al.
Bu işlerde bilgim varda. Bir yerde İntel işlemci ile nvidia ekran kartlarının daha iyi çalıştığını duymuştum meğerse yanlışmış kusura bakma.

Bence @Silinen üye in yaptığı sistem daha dengeli ve iyi olmuş.

Benim sistemde Kasa daha iyi, RAM 3000MHz, Daha hızlı HDD var, Çok daha kaliteli PSU var ve Ekran Kartı 8GB.

Onunkinin tek iyi tarafı ise 240GB SSD olması.

Gaming X ile XFX'in farkı yok denebilir.

Benim koyduğum Intel 120GB SSD'nin ise 5 yıl garantisi var. 30 TL daa fazla verip 240 GB SSD alabilir.

Benimki çok daha iyi.

Son düzenleme:
Benim sistemde Kasa daha iyi, RAM 3000MHz, Daha hızlı HDD var, Çok daha kaliteli PSU var ve Ekran Kartı 8GB.

Onunkinin tek iyi tarafı ise 240GB SSD olması.

Gaming X ile XFX'in farkı yok denebilir.

Benim koyduğum Intel 120GB SSD'nin ise 5 yıl garantisi var. 30 TL daa fazla verip 240 GB SSD alabilir.

Benimki çok daha iyi.
ikiside alınablir ama seninkinde anakart değişeblir bence.:)

@Shannaro ASRock iyidir.

Asus B350'ye onu tercih ederim.

Arkadaşlar benim bu sistemde emin olamadığım tek şey ekran kartı Sizce ekran kartı ne olmalı darboğaz olmayacak şekilde i3 7100 3.9 overclok ile 4.2 olabiliyor yani ekran kartı olarak 470-480-1060 ve hangi modeli Sizce ?(SİSTEMİ VATAN BİLGİSAYAR'dan Toplayacağım)

(SİSTEMİ VATAN BİLGİSAYAR'dan Toplayacağım)

Şirket kötülemek gibi olmasın da. Fakat Vatan Bilgisayar dan indirim olmadığı sürece bir şey almayın. Müşteri memnuniyeti çok kötü. Nerede ucuzsa ordan alın ve kendiniz toplayın. İnanın kimse sizin parçanıza, sizin verdiğiniz önem ve itinayı göstermez.

İşlemci: AMD Ryzen 5 1500X
Ekran kartı:Msi Armor Rx 480 8 gb(Nanokatalog 1000 Tl)
HDD: 1 TB WD Blue 7200 rpm
SSD: Corsair Force Le 120 gb
Anakart: Msi B350m Mortar
Kasa= Corsair Carbide Champ/SPEC-01 600W 80+
RAM: Kingston Hyperx Fury 2666 mhz 8 gb

3550 Tl yapıyor,bu sistem senin seçtiğin sistemden daha performanslı ve sağlam. @Neko nun attığı sistemide gönül rahatlığıyla alabilirsin o donanımın ustası burada.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı