3500U Laptop CS:GO anlık FPS düşmesi

Hocam ben sorunu çözdüm sanırım oyunlarda çok dengesiz ekran kartı saat hızım vardı bilgisayarı tasarruf moduna alarak saat hızı 520MHz'e sabitledim saat hızı stabil olunca PC kendine geldi sizde deneyin isterseniz ilk olarak profillerle uğraşmayın şarj aleti çıkarılı deneyin olumlu sonuç bende işe yaradı ama oyundan oyuna değişirmi bilmiyorum planlardan ayarlarsınız.

Hocam tam anlayamadım. Dengeli de mi yoksa yüksek performansta mı kullanalım?
Mobility Center da dengeli olarak yapın sonra kaydedip çıkın ve pil simgesine tıklayın pil simgesinde çıkan menüden en iyi performansı seçin.
Hocam tam anlayamadım. Dengeli de mi yoksa yüksek performansta mı kullanalım?
1605973705016.png

burası bu şekilde olsun.
1605973704934.png

Burası da bu şekilde.

Hocam ben sorunu çözdüm sanırım oyunlarda çok dengesiz ekran kartı saat hızım vardı bilgisayarı tasarruf moduna alarak saat hızı 520MHz'e sabitledim saat hızı stabil olunca PC kendine geldi sizde deneyin isterseniz ilk olarak profillerle uğraşmayın şarj aleti çıkarılı deneyin olumlu sonuç bende işe yaradı ama oyundan oyuna değişirmi bilmiyorum planlardan ayarlarsınız.
Bunu nasıl ve nerden yaptınız hocam, anlatabilir misiniz?
Mobility Center da dengeli olarak yapın sonra kaydedip çıkın ve pil simgesine tıklayın pil simgesinde çıkan menüden en iyi performansı seçin.

Eki Görüntüle 745660
burası bu şekilde olsun.
Eki Görüntüle 745659
Burası da bu şekilde.
Şimdi oyuna girip deniyorum. Umarım sorun hallolur. Teşekkür ederim herkese.

Bunu nasıl ve nereden yaptınız hocam, anlatabilir misiniz?

Hocam sizin sorununuz farklıydı sanki. Sizin sorununuz için konsolu açıp fps_max 100 komudunu girmenizi öneririm.
Bunu nasıl ve nerden yaptınız hocam, anlatabilir misiniz?

Hocam yanlış görmediysem sisteminizde harici ekran kartı var az önce tam olarak okumamıştım. R5 3500U'nun dahili GPU'sunu denediniz mi?

Hocam yeni nesil bilgisayarları piller besleyemiyor şarj aleti ile tam performans çalışıyorlar şarj aletini çıkararak bilgisayarı otomatik tasarruf moduna alabilirsiniz ekran kartı frekansları dediğim frekanslara düşer zaten şarj aletini çıkardığınız gibi eğer Afterburner yükleyip açarsanız değerlerden anlarsınız zaten drop sorununuzuda Afterburner ile neyin sebep olduğunu öğrenebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı