3500X & RX 6600 sistem darboğaz yapıyor

En düşük 1080p monitör alma ve 8+16 yapma planım vardı zaten aynı model RAM'den. Bu kadar performans düşüşü yaşayacağımı tahmin etmemiştim. Teşekkür ederim yardımın için.

Rica ederim. 2x8 GB veya 2x16 yapman daha iyi olur. Bu tarz ekonomik RAM'lerden kapıp elindekini satabilirsin. Sistemin genel olarak oldukça hoş 1080P'de güzel performans ve görüntü deneyimi olur.

Tavsiyeleriniz üzerine 8+16 3200 MHz CL 16 Dual channel RAM yaptım. Ve oyunları 1080p de oynuyorum. Buna rağmen GoW, Cyberpunk 2077 ve RDR 2 gibi oyunlarda Ultra ayarda 45~ FPS ve anlık droplar yaşıyorum. Orta ayarlarda anca 60-70 FPS görüyorum. Bu gerçekten normal mi? 3 gündür aşırı soğudum sistemimden. GT 1030 ile bile bu kadar sorun yaşamadım.

Peki ne tavsiye edersiniz? Yarın temiz kurulum format atacağım sorun devam ederse sistemi satmayı düşünüyorum. O kadar soğudum.
RAM'leri 8 + 8 yapıp deneyin, 8 + 16 yapı full dual channel olmuyor. Normal ve ideal şartlarda o sistem belirtilen oyunların hiçbir tanesini 60FPS'ten aşağı oynatmaz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı