3500X sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

BarssRS

Kilopat
Daha fazla  
İlk önce sistemimden bahsedeyim

Ryzen 5 3500X (4.2GHz BIOS'dan Overclockladım)
GT 730 2 GB DDR3
XPG D30 3000MHz (2x8)
Gigabyte B450M DS3h rev. 1

Mavi ekranı her seferinde modlu Minecraft oynarken alıyorum, bazen arkada açık unutuyorum başka bir oyuna giriyorum, arkada Twtich yayını açık kalıyor bir süre sonra mavi ekran hatası alıyorum.
Bu sefer de Minecraft oynuyordum ve arkada Twitch yayını açıktı (Discord falan) ve hiç alamdığım bu hatayı aldım.

Minidump dosyalarını paylaşıyorum 2 adet. Tahminimce Overclock için yeterli Volt vermedim, sadece Minecraft oynarken alıyorum mavi ekranı...

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınızı bekliyorum.

Minidump Dosyaları:
Yedek:

Son düzenleyen: Moderatör:
Mini Dump incelemeyi bilmiyorum ama dediğiniz sorun yüksek ihtimal sistemin ısınmasından kaynaklı. Hem arkada bir çok uygulama açık bırakıp ekran kartının kaldıramayacağı şekilde sistemi yük altına sokuyorsunuz tahminimce. Son olarak Minecraft'ın Modlarını .exe uzantısı ile çalışan yazılımlarla mı kurmaktasınız?

Artı -2 Eksi
Minidump incelemeyi bilmiyorum ama dediğiniz sorun yüksek ihtimal sistemin ısınmasından kaynaklı. Hem arkada birçok uygulama açık bırakıp ekran kartının kaldıramayacağı şekilde sistemi yük altına sokuyorsunuz tahminimce. Son olarak Minecraft'ın modlarını .exe uzantısı ile çalışan yazılımlarla mı kurmaktasınız?
Lütfen dosyaları incelemeden konuya cevap yazmayalım.

Memtest86 ile RAM testi yapın.
HD Tune ile health ve error scan kısımlarını paylaşın.

Mini Dump incelemeyi bilmiyorum ama dediğiniz sorun yüksek ihtimal sistemin ısınmasından kaynaklı. Hem arkada bir çok uygulama açık bırakıp ekran kartının kaldıramayacağı şekilde sistemi yük altına sokuyorsunuz tahminimce.
Isı problemi olduğunu düşünmüyorum aldığım mavi ekran ısıyla alakalı değil
Son olarak Minecraft'ın Modlarını .exe uzantısı ile çalışan yazılımlarla mı kurmaktasınız?
CurseForge ile açıyorum modlar .jar uzantılı, kurulumunu CurseForge yapıyor.

Lütfen dosyaları incelemeden konuya cevap yazmayalım.

Memtest86 ile RAM testi yapın.
HD Tune ile health ve error scan kısımlarını paylaşın.
Memtest ve HD Tune raporları:

Başka bir soru daha HD Tune sayesinde canlandı kafamda :D

5 adet kırmızı sector görüyorum oysa ki Diskimi bu şubat ayında almıştım sizce garantiye göndermeli miyim ?

Minecraft modları HDD'de kurulu kırmızılarla mavi ekranın alakası olabilir mi ?

Isı problemi olduğunu düşünmüyorum aldığım mavi ekran ısıyla alakalı değil.

CurseForge ile açıyorum modlar .jar uzantılı, kurulumunu CurseForge yapıyor.

Memtest ve HD Tune raporları:

Başka bir soru daha HD Tune sayesinde canlandı kafamda :D

5 adet kırmızı sector görüyorum oysaki diskimi bu şubat ayında almıştım sizce garantiye göndermeli miyim ?

Minecraft modları HDD'de kurulu kırmızılarla mavi ekranın alakası olabilir mi ?

Minecraft modları ile alakası olduğunu düşünmüyorum. HDD kaynaklıydı bütük ihtimalle.

Mini Dump incelemeyi bilmiyorum ama dediğiniz sorun yüksek ihtimal sistemin ısınmasından kaynaklı. Hem arkada bir çok uygulama açık bırakıp ekran kartının kaldıramayacağı şekilde sistemi yük altına sokuyorsunuz tahminimce. Son olarak Minecraft'ın Modlarını .exe uzantısı ile çalışan yazılımlarla mı kurmaktasınız?
@Er73748 @AGjesurzz @KojiroHyuga04 Küfür etseydiniz? Kesinlikle böyle bir durum olduğunu söylemiyorum.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı