3500X sistem oyunlarda flicker

Armada53

Hectopat
Daha fazla  
  • GPU: ASUS ROG STRIX 1660 Super ( OC yapılmadı )
  • CPU: Ryzen 5 3500X ( OC yapılmadı )
  • Ekran: Rampage RM-165 s 165 Hz.
  • Mobo: MSI B450 S2H.
Her oyunda yüksek anti aliasing ayarlarını kullansam dahi(8xmsaa, ssaa2X, 8xtxaa, taa) köşelerde tırtıklar var ve hareket ettiğim zaman etraftaki gölge ve texturelarda flicker, özellikle hareket edince resmen şahlanıyor köşelerde ki çizgiler. FPS oyunlarda mesela PUBG'de dürbün açıp titreyen yere yakından bakınca sorun yok, uzaklaşınca titremeler devam ediyor. Forumda bu sorunu yaşayıp sonradan bu sorunu halledebilen bir kişi var mı?

Yabancı forumlarda araştırdım , bu sorunu sadece 4k ile çözenlerin yanında ki bende Drs ile 2 yapınca sorunu azaltabiliyorum ,
derlediğim bazı çözümler ise;
Xmp kapatmak ,
Visual C + sıfırdan kurmak ,
Elektrik tesisatı değiştirmek ,
Nvdia İnceptor ile ayar yapmak ,
Monitör değiştirmek,
Ekran Kartı ve Psu değiştirmek,
Bilgisayarı farklı yerde çalıştırmak
Ama bunların hepsini bende denedim bende çözüm olmadı. Aynılarını deneyip çözüme ulaşanda var ulaşmayan da var,
Sorunların başlangıcıda ilginç , kimi mavi ekran alıyordum format attım sorun başladı diyor ,
kimisi elektrik kesintisi sonrası başladı diyor , kimisi ekran kartı değiştim sonra başladı diyor, mesela ben gta5 ayarlarla uğraştıktan sonra oyunu yeniden başlattım , bu sorun meydana geldi , oyundan alakalıdır dedim , forza 4 e girdim bir baktım rezalet , sonrasında da ne yaptı isem değiştiremedim , fifa da bile kalenin fileleri titriyor artık hareket edince , sabit durunca problem yok.

Geri
Yukarı