3500X ve 2060 sistemde CS:GO FPS'i düşük

İşletim sistemi
Windows 10
Ya bak sana tavsiyem bu FPS'i fazla takıyorsun eğlenmene bak o bilgisayarınla dolu dolu oyunlar oyna yap bir şeyler yap ama takma gözünü seveyim gereksiz FPS'in az olsun ne olacak kasmasın yeter mantığında oyna bak şu FPS olayını aşırı abartıyorlar ekran kartlarına para verdirtmek için 144'den sonrası boş kardeşim.

Ya bak sana tavsiyem bu FPS'i fazla takıyorsun eğlenmene bak o bilgisayarınla dolu dolu oyunlar oyna yap bir şeyler yap ama takma gözünü seveyim gereksiz FPS'in az olsun ne olacak kasmasın yeter mantığında oyna bak şu FPS olayını aşırı abartıyorlar ekran kartlarına para verdirtmek için 144'den sonrası boş kardeşim.

Ondan telaşlı değil o sistem için ortala FPS zaten 350 ama arkadaşı 650 alınca telaşlanmış.

75Hz bir monitör alın. Bir oyunu öncelikle 75 sonrasında 144 sorasında 250+ bir fps ile oynayın. 144'den 250'e geçince. "Ya bu nasıl daha akıcı hissettirebiliyor" gibi bir duruma düşüyorsunuz. Gözünüz 144 görsede oyun 250FPS çiziliyor. Ara geçiş sahneleri biraz daha soft oluyor.

Sistem:
Ryzen 5 3500X.
MSI B450M A PRO Max.
HyperX 2x8GB 3200 MHz.
Palit RTX 2060 Dual.

Bu sistemle CS:GO'da 1280x960 çözünürlük en düşük ayarlarda 350 FPS alıyorum. Arkadaşımda da aynı sistem var. Sadece ekran kartı ASUS ROG STRIX 2060 EVO OC modeli. O aynı ayarlarda 650 FPS alıyor. RAM frekans profili de yapıldı. Sorun ne acaba? Ekran kartı driveri güncel her şeyi son sürüme güncelledim. Yardımcı olabilecek birisi var mı?
R5 3600
Rx5600XT MSI Mech 6GB OC
MSI B450M M.2 Pro Max
XPG D30 Red 3200MHz 8x2
2k high çözünürlükte 250fps ile oynuyorum. Keza valorantta 210 Rainbow six siege'da 180fps civarı alıyorum. Driverlarınızla alakalı olabilir.

Ha 350 FPS almışsın ha 650 FPS. Monitörün kaç Hz ? Mesela monitörün 144 Hz ise 350 FPS alsan bile aslında o oyunu 144 FPS oynamış oluyorsun.

Ha 350 FPS almışsın ha 650 FPS. Monitörün kaç Hz? Mesela monitörün 144 Hz ise 350 FPS alsan bile aslında o oyunu 144 FPS oynamış oluyorsun.

Adam 1Hz'lik monitörde oynasa bile 650 almak istiyor kardeşim sizin bu Hz-FPS derdiniz ne? Adam bilgisayar performansını görmek istiyor hala 144Hz de kalacak diyorsunuz ya!

Yeni konular

Geri
Yukarı