350TL'ye PSU ve Ekran Kartı Tavsiyesi

Tavsiye yapanda biliyor o işlemcinin dar boğaz yapacağını, hatta overclock bile yeterince iş görmez. ;) Arkadaş bütçesini yazmış şimdi adama kalkıp öyleydi böyleydi deyip niye hayallerini yıkayım. :)
Belli ki arkadaşımız elindeki malzemeden bir şeyler çıkartma uğraşında.
En azından işlemci ve anakartı değiştirmeye kalktığında onu ekran kartı masrafından kurtarmış olacağını düşünerek onu tavsiye ettim.
Yardımcı olmaya çalıştık anlayacağın. ;)

Yaptığınız davranışı hiç tutmadım ben geçici sistem topluyorum uzun süreli değil en ucuza en kalite en stabil bileşenleri arıyorum siz sistemi boğucak olan HD7770 diyorsunuz. Neyse ki başka forumlardan yardım aldım. 
Aslında GTX 750 alınırsa PSU gerekmeyebilir.

Ya dalga geçiyorsunuz dimi AMD işlemciye GTX 750 ekran kartı mı önerilir lütfen az dikkatli olalım bilmiyorsak yorum yapmayalım.
AMD ile Ati ekran kartlarının daha stabil ve daha performanslı olduğunu bilmiyor musunuz ?

Yaptığınız davranışı hiç tutmadım ben geçici sistem topluyorum uzun süreli değil en ucuza en kalite en stabil bileşenleri arıyorum siz sistemi boğucak olan HD7770 diyorsunuz. Neyse ki başka forumlardan yardım aldım. 

Ya dalga geçiyorsunuz dimi AMD işlemciye GTX 750 ekran kartı mı önerilir lütfen az dikkatli olalım bilmiyorsak yorum yapmayalım.
AMD ile Ati ekran kartlarının daha stabil ve daha performanslı olduğunu bilmiyor musunuz ?

Ahahahahaha, buna çok güldüm işte. Hangi bakkal forum söyledi AMD ile ATi'nin daha çok performans verdiğini? Herhalde ekran kartının gözleri var, ATi işlemciyi görünce aaa sende daha performanslı ve stabil mi çalışayım demiş. Git diğer bakkal forumlardan biraz daha öneri al. :D

Ahahahahaha, buna çok güldüm işte. Hangi bakkal forum söyledi AMD ile ATi'nin daha çok performans verdiğini? Herhalde ekran kartının gözleri var, ATi işlemciyi görünce aaa sende daha performanslı ve stabil mi çalışayım demiş. Git diğer bakkal forumlardan biraz daha öneri al. :D

Bunu diğer ki forumlardan değil tecrübe ettiği mi paylaştım. diğer ki forum ise orda işlemcimi boğumayacak seçenekler sundular onu diyorum.

O zaman sen AMD işlemciye ATİ tavsiye eden forumunda takıl.

GTX 750 düşük güç tüketen iyi bir kart. 
Ayrıca artık ATİ mi kaldı?

Arkadaşlar ortalama seviye bir bilgisayarım var ve ekran kartı alarak üst seviye Crysis 3 ve Battleflied 3 gibi oyunları oynamak istiyorum.
Bütçe 350TL

Bu da emektar PSU
eaVLL2.jpg

Sistemim;

------------------
System Information
------------------
Time of this report: 3/20/2014, 01:22:26
Machine name: ISOLATEDSYSTEM
Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_rtm.101119-1850)
System Manufacturer: MSI
System Model: MS-7260
Processor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+ (2 CPUs), ~2.6GHz
Memory: 3072MB RAM
Available OS Memory: 3072MB RAM
Page File: 4316MB used, 1824MB available
DirectX Version: DirectX 11
DX Setup Parameters: Not found
User DPI Setting: Using System DPI
System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
DWM DPI Scaling: Disabled

---------------
Display Devices
---------------
Card name: ATI Radeon HD 2600 PRO[128 BİT]
Manufacturer: Advanced Micro Devices, Inc.
Chip type: ATI display adapter (0x9589)
DAC type: Internal DAC(400MHz)
Display Memory: 1786 MB
Dedicated Memory: 507 MB
Shared Memory: 1279 MB
Current Mode: 1440 x 900 (32 bit) (60Hz)
Monitor Model: L194WS
Native Mode: 1440 x 900(p) (59.887Hz)
Output Type: HD15

wLByy0.jpg

eXa005.jpg

Şimdi gelelim asıl konuya yeni bir ekran kartı alacağım şu 2 seçimde kaldım..

Sorular:
1- Bu ekran kartları sisteminle uyumlu mudur, fazla mı abartılı olur bu sisteme bu ekran kartları?
2- Seçtiğim ekran kartları arasında PSU değiştirmeden kullanabileceğim var mı ?
3-PSU yetmiyorsa değiştermem şartsa fazlası değil sisteme yetecek kadar vatan bilgisayardan hangi PSU önerirsiniz ?

4-Sizce hangisini almalıyım?

Lütfen sorulara ayrıntılı cevap bekliyorum çünkü ilk defa ekran kartı ve psu alıyorum.

Seçtiklerim;

1- HD7790 DirectCU II GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı - Amd Ekran Kartı

2-HD7770 Edition GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı - Amd Ekran Kartı

Sisteme en stabil hangisi olur hangi ekran kartı ve neden ?
Al kardeşim. Hem 80 plus hem de 775 W. Her türlü işini görür. TOUGHPOWER XT 80PLUS 775W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI - Güç Kaynakları ve Bilgisayar Power Modelleri - Vatan Bilgisayar

Kardeş bence sistemi yeniden kurmayı düşün çünkü işlemcin çok fazla darboğaz olur o ekran kartında, tam verim alamazsın hiç bir zaman...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada tutum derken benimi kastettin arkadaşım anlamış değilim. Eğer beni kastettiysen gerçekten üzülürüm ben senin işini çözmek adına bir şeyler paylaşmaya çalıştım. Orada benim lafım sana değil diğer arkadaşa idi. Tavsiye isteyen tavsiye verenden daha tecrübeli çıktı demiş bir arkadaşımız. Ben 15 senedir kendi pc'mi kendim topluyorum. Ve az çok bir bilgi birikimim var. Bize bu bilgiler gökten inmedi herhalde araştırdık öğrendik. Bu konuda ulema olduğumu da savunmuyorum kimseye. Nacizane fikrimi aktarıyorum. Ayrıca bazı arkadaşların yaptığı gibi de kimseyi yadırgamıyor yada aşağılamıyorum. Burada bulunma sebebimiz bilgi yarıştırmak değil. Teknoloji hakkında bilgilerimizi paylaşarak bu bilgileri geliştirmek ve yardım isteyen arkadaşlarla paylaşmak. Ama aramızda bunu anlayamamış arkadaşların olduğunu görmek gerçekten beni üzüyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı