350TL'ye PSU ve Ekran Kartı Tavsiyesi

Bende onun 4200+ modeli var ve OB kart yetersiz olduğu için GTX750 gibi bir kart almayı planlıyorum. Yani o işlemci gani gani yetecektir. Ayrıca Anthlon X2 64 serisi işlemciler hala güçlüler o kartlar için.

Bende onun 4200+ modeli var ve OB kart yetersiz olduğu için GTX750 gibi bir kart almayı planlıyorum. Yani o işlemci gani gani yetecektir. Ayrıca Anthlon X2 64 serisi işlemciler hala güçlüler o kartlar için.

Yarın bizim burada ki Vatan Bilgisayar'da açılış var, genişletmişler mağazayı. Eğer bu kart indirime girerse alırım. Recep abi dar boğaz olma ihtimali var dediği için 7750 tercih etmiştim. Fakat size güvenerek yarın bu karta bakacağım. Özel indirimler olacak şayet bu kart 220 civarına düşerse bunu tercih ederim. Bütçem kısıtlı dediğim gibi 350TL.

HD7770 Edition GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı - Amd Ekran Kartı
Be ekran kartı indirime girmiş. Bunu alsam dar boğaz olur mu? Yarın alacağım çünkü ayrıca dar boğaz olması ekran kartından tam performans alamamak mı yoksa kasmaması gereken bir oyunda oyunun donma ve kasılmalar yaşaması mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dar Boğaz ekran kartını tam performans olarak kullanamamaktır. HD7770'de fena bir kart değildir. Onuda tercih edebilirsin. :) Ayrıca 5000+ o karta çok büyük ihtimalle dar boğaz teşkil etmeyecektir ama kartı takmadan önce bir BIOS güncellemesi yapmanı tavsiye ederim. (Eğer BIOS güncellemesi varsa.)

Dar Boğaz ekran kartını tam performans olarak kullanamamaktır. HD7770'de fena bir kart değildir. Onuda tercih edebilirsin. :) Ayrıca 5000+ o karta çok büyük ihtimalle dar boğaz teşkil etmeyecektir ama kartı takmadan önce bir BIOS güncellemesi yapmanı tavsiye ederim. (Eğer BIOS güncellemesi varsa.)

İşlemcine bir kez daha baktım. 2005 model ve 90nm. Kesinlikle darboğaz olacaktır. Ama yine de yeni bir kart al dediğim gibi.

Riske girmedim ve HD7750 GDDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı - Amd Ekran Kartı aldım 268 Tl den 187 Tl düşmüş hem darboğaz olmasın diye hemde fiyatı uygun diye ellerinde istediğim psu yoktu yani şu:

VS SERİSİ 450W GÜÇ KAYNAĞI - Güç Kaynakları ve Bilgisayar Power Modelleri - Vatan Bilgisayar

Bende avcılardan yarın almaya gidicem avcılar bayisinde mevcutmuş 166 TL'den 116Tl düşmüş umarım hem kaliteli hemde ucuz seçim yapmışımdır. ;)
Takmak için sabırsızlanıyorum :D

734531_488224557970321_396107501_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı