350W PSU önerisi

Bütçe
150 TL Civarı

Freech

Hectopat
Selamlar, yaklaşık 1 saat önce oyun oynarken çat diye bilgisayar gitti. Yanık kokusu gelmeye başladı. Açtım içini baktım anakarta, ekran kartına sıkıntı yok. Sonra PSU içini açtım yanık kokusu ondan geliyordu görüntü olarak bir sıkıntı yoktu. Tekrar taktım kabloları bir umuttur çalışmak diyerekten ama çalışmadı. Kısaca nasıl olduğunu bilmediğim halde PSU yandı prizden mavi ışık falan geldi prizde sorun yok. PSU markası Thermal Master TM-350-PMSP yaklaşık 10-15 yıldır kullanıyordum maalesef yandı. Ben fazla parası olan bir insan değilim Hadron platoon gibi markaları da hiç sevmem(ama galiba mecburum). Bana 150 TL civarında 350W PSU önerir misiniz? İkinci el sıfır fark etmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aerocool VX Plus 400W.
Xigmatek X-Power 350W görmüştüm Vatand'da. Fiyatı 200TL idi.
240TL olmuş :(.

Şu anki PSU sağlamdı bayağı dayandı başka marka yok mu öyle dayanacak 1-2 yıl daha.
Diğer parçalarda yanmış olabilir. Bakmayla anlaşılmaz.
Diğer parçalar da koku da yok bilmiyorum...

Denemeniz lazım.

Bugün bilgisayara başka PSU takip deneyeceğim.

Hocam önerdiklerim öyle Frisby gibi markalar değil ama giriş seviyesi güç kaynakları. Sizi yarı yolda bırakacağını düşünmüyorum yani 1-2 yıl sizi götürür. Teknoloji işi şans işi.

Yapacak bir şey yok maalesef ama daha ucuzu varsa bildirirseniz sevinirim.
Aerocool VX Plus 500W aldım 400W ile arasında 2TL fark vardı niye bende bilmiyorum konu kilit :).

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı