350W PSU RX 460 yeterli mi?

engin123

Kilopat
Daha fazla  
Selam herkese elimde 350W eski bir PSU var 8-9 yıldır kullanıyorum. Şu ana kadar fan dışında bir sorun çıkarmadı. Temizliğini falan da yapıyorum güç kaynağının. Sorum şu elimde Xeon e5450 ve Gt730 var. Gt730'u satıp OEM Rx460 almayı düşündüm ve internetten kaç Watt gerektiğini ölçtüğümde 12V kanalından 205W gibi bir şey istedi burayı tam hatırlamıyorum ama yaklaşık bu kadardı. Benim PSU ise 12V kanalından 216W veriyor yani ucu ucuna yetiyor gözüküyor. Sizce risk etmeye değer mi yoksa kesinlikle yeni bir PSU mu gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
205 Watt imkansız, RX 570 - 580 falan o civarlarda istiyor. RX 460'ta güç girişi yok anakarttan alıyor diye biliyorum. 45 Watt gibi bir değer sanırım.
Evet ben de sizin gibi düşünüyorum. Rx460 ve zaten OEM. TDP'sine baktığımda Gtx 1050 veya 1050 TI kadar enerji istiyordu galiba ama 1050 TI için 300W minimum requirement derken bu değer Rx460'ta 400W. Bunu anlamıyorum ben. Sıkıntı olacağını düşünmüyorum aslında ama bilemedim.
Kendi konumu kendi kendime hortlatıyor gibi olacağım ama internette bir videoda bir şey buldum. Abimiz videoda stres testinde ortalama güç tüketiminin 110 Watt olduğunu söylüyor. Diğer parçalar da en az 50W yese 60W gibi bir şey çıkıyor Rx460 için. Cidden internette bu kart için çok belli bir şey yok o yüzden aklında soru işareti olup bu konuyu görenler için yazdım. İlgili video linki :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı