355.000 km'de Megane 2 alınır mı?

Eski araba illaha kilometresi yüksek olur da. 355 gene de çok fazla. Fiyatına göre belki iyidir, bir şey diyemem. Ama iyi para vererek aldığını düşünüyorsan ne kadar bakımlı da olsa dizel motorlar 200 binden sonra hem çok masraf çıkartıyor ve eskimeye dayalı tabiri caizse tekliyor.

1.5 DCI motor ise o motorla 1 milyon kmyi devirenler bile var. Bu motora bence 350 bin çok değil. Araç yorulmamış, kondüsyonu düzgünse alınabilir.
Sağlam ekspere götür. Aldığın zaman direkt bakım yaptırt.

Motoru ölüdür fakat yine de götürür.
Şunu da düşünmek lazım, diyelim 4-5 sene bindin ve KM'yi 450.000'e dayadın, nasıl satacaksın?
Satmam, motoru yeniletirim dersen motoru nereden bulacaksın?
Sıkıntılı durum bana göre.

Motoru ölüdür fakat yine de götürür.
Şunu da düşünmek lazım, diyelim 4-5 sene bindin ve KM'yi 450.000'e dayadın, nasıl satacaksın?
Satmam, motoru yeniletirim dersen motoru nereden bulacaksın?
Sıkıntılı durum bana göre.
Düzgün fiyat yazarsa 600 bin kmde bile rahatlıkla satabilir. Şasi podye işlemli tüm airbagleri patlak araç bile aynı gün kar ile satılabiliyor. Tavan değişen aracın 3 güne satıldığını gördüm. Fiyatı hakkıyla yazarsa her aracın alıcısı var. Motor mekaniği güzelse sorunsuz alınırda binilirde.

Eski araba illaha kilometresi yüksek olur da. 355 gene de çok fazla. Fiyatına göre belki iyidir, bir şey diyemem. Ama iyi para vererek aldığını düşünüyorsan ne kadar bakımlı da olsa dizel motorlar 200 binden sonra hem çok masraf çıkartıyor ve eskimeye dayalı tabiri caizse tekliyor.
Yıllık 20 bin civarı km yapmış, normal değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı